|
sharghdaily
«حمایت از شرق»

حیات «شرق» به کمکهای شما وابسته است و به این وابستگی مفتخر است. «شرق» در طول دو دهه انتشار، همواره بر استقلال رأی خود پافشاری کرده است و با این باور، با رویکردی انتقادی به تحلیل اخبار و وقایع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران پرداخته و این امر بدون آنکه «شرق» به حزب، مرام یا تشکل سیاسی خاصی وابسته باشد، محقق شده است. پس دور از انتظار نیست که «شرق» نیز همچون دیگر مراکز و نهادهای خصوصی به تنگناهای اقتصادی گرفتار شود. با وجود این بنا داریم با مساعدت مالی مخاطبان خود، مردم و نخبگان اقتصادی این مسیر را ادامه دهیم و برای بقای خود دلبسته کسانی هستیم که استقلال این رسانه را محترم می‌شمارند و برای ادامه راه همراهی و کمک می‌کنند

 • گزارش «شرق» از کالایی به نام «خانه» که به فانتزی اقتصاد تبدیل شده است؛ قیمت‌هایی که بی‌توجه به رکود فقط بالا می‌روند

  رشد ماهانه قیمت مسکن جهشی شده است. بانک مرکزی در آخرین گزارش خود از روند «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در آبان‌ماه سال ۱۴۰۱» اعلام کرده که متوسط قیمت خرید‌و‌فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده در آبان امسال در تهران به ۴۶‌میلیون‌و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

 • گفت‌وگو با آصف بیات درباره درک و تصورش از یافته‌های نو در زمینه‌ پژوهش در باب سیاست‌ورزی تنازعی*

  آصف بیات استاد رشته‌ جامعه‌شناسی و دارنده «کرسی کاترین و بروس باستیان» در مطالعات جهان و مسائل فراملی در دانشگاه ایلینویز در ایالات متحد آمریکاست. در این مصاحبه او توضیح ‌می‌دهد که چگونه پیشینه‌ شخص خودش در زندگی سیر و مسیر تحقیقاتی‌اش را تعیین کرد.

 • گزارش «شرق» از تناقض‌گویی‌های برجامی در بر کدام پاشنه می‌چرخد؟

  در حالی حوادث مربوط به سیاست داخلی در کشور روی سیاست خارجی و مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام اثرات خود را داشته که این روزها مواضع طرفین هم آینده گفت‌وگوهای وین را مبهم‌تر از گذشته کرده است.

 • کودک معلول گمشده ساعت‌ها میان ۱۲۳ و ۱۱۰ پاس‌کاری شد

  پسربچه سندرم داونی که حدود ۱۲ سال دارد، چند شب پیش گم شده‌ است، هراسان است و آرام و قرار ندارد. به مغازه‌ها سرک می‌کشد. هوا تاریک شده و می‌خواهد به سمت دیگری از خیابان که خودروها عبور می‌کنند، برود. همراه با همکارم با وعده خریدن بستنی، کنار خودمان نگهش می‌داریم.

 • ‌برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال و حواشی مربوط به حضور تیم ملی فوتبال ایران در این رقابت‌ها باعث شده تا کم و بیش توجه نسبت به سایر اتفاقات ورزشی رخ‌داده در ایران کم شود و یا تحت تأثیر اتفاقات فوتبال در عرصه ملی قرار بگیرد.

آرشیو
 • دیپلمات پیشین

  ‌‌«عمق راهبردی» یا «عمق استراتژیک» مفهومی است که روابط بین‌الملل از علوم و عملیات نظامی وام گرفته است. این مفهوم در امور دفاعی به سرزمینی اطلاق می‌شود که بین مراکز اصلی تجمع ادوات و پرسنل نظامی دشمن و مراکز حساس و حیاتی خودی قرار دارد. برای مثال، درحالی‌که بخش اعظم مراکز جمعیتی و صنعتی عراق در تیررس امکانات نظامی ایران است، عمق راهبردی وسیع ایران…