|

هیچ‌کس خریدهای جدید را گردن نمی‌گیرد

به گزارش فوتبال 360، استقلال فصل گذشته یکی از پرحاشیه‌ترین فصل‌های خود در تاریخ لیگ برتر را پشت سر گذاشت و پیش از آنکه لیگ بیست‌وسوم رسما آغاز شود، تنش‌ها میان کادر فنی و مدیریت باشگاه آغاز شد و تا روزهای پایانی فصل هم ادامه داشت؛

هیچ‌کس خریدهای جدید را گردن نمی‌گیرد

به گزارش فوتبال 360، استقلال فصل گذشته یکی از پرحاشیه‌ترین فصل‌های خود در تاریخ لیگ برتر را پشت سر گذاشت و پیش از آنکه لیگ بیست‌وسوم رسما آغاز شود، تنش‌ها میان کادر فنی و مدیریت باشگاه آغاز شد و تا روزهای پایانی فصل هم ادامه داشت؛ تنش‌هایی که به نظر می‌رسد در مسیر ناکامی استقلال در قهرمانی در لیگ برتر و حذف زودهنگام از چرخه مسابقات جام حذفی مؤثر بود. بعد از تغییر و تحولات مالکیتی و البته مدیریتی، تصور می‌شد که تنش‌ها درباره تیم پرطرفدار پایتخت تقلیل پیدا کند اما نه‌تنها خبری از کاهش حاشیه‌ها نیست بلکه وضعیتی بحرانی بر استقلال حکم‌فرماست. جواد نکونام که هنوز مجوز کار او رسما صادر نشده و استقلالی‌ها درباره این موضوع شفاف‌سازی نکرده‌اند، برخلاف فصل گذشته که بارها با مصاحبه‌های جنجالی علیه روند نقل‌وانتقالاتی تیمش موضع گرفت، تصمیم به تغییر سیاست کاری خود گرفته و در روزهای اخیر، واکنشی به روند نقل‌وانتقالاتی آبی‌ها نداشته است؛ آن‌هم در شرایطی‌ که سکوت آبی‌ها در بازار تابستانه روز گذشته و با اعلام خبر تمدید قرارداد ابوالفضل جلالی و آرمین سهرابیان شکست و گفته می‌شود قرار است به‌زودی از خریدهای تابستانه رونمایی شود. آبی‌ها موفق شده‌اند با بازیکنانی مانند محمدحسین اسلامی و جواد آقایی‌پور وارد مذاکره شوند و گفته می‌شود توافقات با اسلامی نهایی‌ شده و بیشترین حاشیه‌ها درباره جذب بازیکن خارجی درمورد استقلالی‌هاست. نکونام در فصل گذشته، خرید اوستون اورونوف را منوط به جذب دو بازیکن ایرانی مدنظرش کرده بود یا در موضوع منتظر محمد، به‌ واسطه معرفی این پدیده عراقی از سوی مدیریت باشگاه، نکونام او را از فهرست تیمش کنار گذاشت اما حالا اتفاقات کم‌سابقه‌ای در حال رخ‌دادن است که دراین‌میان، سکوت سرمربی استقلال بر شمار حاشیه‌های موجود افزوده است.

عجیب‌ترین خرید سال از بوسنی:  استقلال در پست دروازه‌بان، بدون‌شک غنی‌ترین تیم شرکت‌کننده در لیگ بیست‌وچهارم است؛ چراکه نه‌تنها آبی‌ها از حضور حسین حسینی که فصل گذشته به‌عنوان بهترین دروازه‌بان فصل انتخاب شد، در فهرست خود بهره می‌برند؛ بلکه نام محمدرضا خالدآبادی و سینا سعیدی‌فر، دو دروازه‌بان تیم امید ایران و محمدجواد کیا، دروازه‌بان تیم جوانان ایران، در فهرست استقلال به چشم می‌خورد. باوجوداین مدیران باشگاه استقلال تصمیمی غیرمنتظره و البته جنجالی گرفته‌اند و به سراغ جذب دروازه‌بان خارجی رفته‌اند. حسین حسینی منعی برای ادامه فعالیت در لیگ برتر ندارد اما در روزهای اخیر زمزمه‌هایی درباره اختلاف جواد نکونام با او به گوش می‌رسد که مسائلی مانند تبریک‌نگفتن تولد او از سوی باشگاه استقلال برخلاف رویه همیشگی آبی‌ها در این زمینه، بر این شایعه جنجالی پیرو اختلاف حسینی و نکونام دامن زد. گفته می‌شود جذب دروازه‌بان خارجی هم در این راستا است و آبی‌ها با ودران کیوسفسکی به توافق نهایی دست پیدا کرده‌اند و حتی او تست‌های پزشکی را هم پشت سر گذاشته و منتظر امضای قرارداد با استقلال است.

سکوت نکونام از سر رضایت یا بی‌اطلاعی: دروازه‌بان بوسنیایی در شرایطی آماده عقد با آبی‌پوشان پایتخت است که یک شایعه جنجالی در فضای مجازی مطرح شده و آن‌هم اینکه نکونام از این انتقال اطلاعی نداشته است! البته بازخوانی سابقه سرمربی استقلال نشان می‌دهد که او در این موارد، سکوت نمی‌کند و با توجه به جنجال پیش‌آمده پیرو جذب منتظر محمد در فصل گذشته، سکوت نکونام در مقطع کنونی باعث شده تا فرضیه بی‌اطلاعی نکونام از خرید کیوسفسکی عملا رد شود. البته باشگاه استقلال هنوز درباره چرایی جذب دروازه‌بان خارجی شفاف‌سازی نکرده تا یکی از عجیب‌ترین نقل‌وانتقالات تاریخ لیگ برتر در حال به وقوع پیوستن باشد.

باز هم یک خرید جنجالی دیگر، باز هم از بوسنی: ودران کیوسفسکی، تنها بازیکن بوسنیایی نیست که آبی‌ها در روزهای اخیر با او توافق کرده‌اند و پیگیری‌های بیشتر نشان می‌دهد که مذاکرات با آلمدین زلیکیچ هم مثبت پیش رفته و این وینگر بوسنیایی که کارنامه درخشانی هم ندارد، تست‌های پزشکی را پشت سر گذاشته و در شرایطی مشابه کیوسفسکی چشم‌انتظار امضای قرارداد با استقلال است. جالب آنکه آبی‌ها در فصلی به سراغ جذب بازیکنان خارجی کم‌نام‌ونشان رفته‌اند که سهمیه بازیکن خارجی کاهش پیدا کرده و البته استقلالی‌ها باید خود را برای حضور در لیگ نخبگان هم آماده کنند. زلیکیچ در شرایطی در یک‌قدمی پیوستن به استقلال قرار دارد که گفته می‌شود این خرید هم از سوی مدیران باشگاه در حال انجام است و جواد نکونام اطلاعی از جذب وینگر بوسنیایی نداشته است. 

همان‌طورکه پیش‌تر گفته شد، سابقه نکونام در فصل گذشته و تنش‌های او با مدیریت وقت باشگاه استقلال نشان می‌دهد که این فرضیه احتمالا نادرست است و باید دید چه زمانی سرانجام شفاف‌سازی لازم در زمینه جذب دو بازیکن بوسنیایی انجام خواهد شد و چه هنگام سکوت آبی‌ها در این زمینه می‌شکند.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها