|
sharghdaily
«حمایت از شرق»

حیات «شرق» به کمکهای شما وابسته است و به این وابستگی مفتخر است. «شرق» در طول دو دهه انتشار، همواره بر استقلال رأی خود پافشاری کرده است و با این باور، با رویکردی انتقادی به تحلیل اخبار و وقایع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران پرداخته و این امر بدون آنکه «شرق» به حزب، مرام یا تشکل سیاسی خاصی وابسته باشد، محقق شده است. پس دور از انتظار نیست که «شرق» نیز همچون دیگر مراکز و نهادهای خصوصی به تنگناهای اقتصادی گرفتار شود. با وجود این بنا داریم با مساعدت مالی مخاطبان خود، مردم و نخبگان اقتصادی این مسیر را ادامه دهیم و برای بقای خود دلبسته کسانی هستیم که استقلال این رسانه را محترم می‌شمارند و برای ادامه راه همراهی و کمک می‌کنند

 • گفت‌وگوی احمد غلامی با صادق زیباکلام- بخش نهم

  نویسنده و روزنامه‌نگار

  زیباکلام: حدود یک ماه قبل از بازداشت خانم‌ فاطمی به‌اتفاق خان‌میرزا، دکتر عدالت و خانم سطوتی به اصفهان رفتیم تا خانه پدری ایشان را به‌صورت موزه دربیاوریم.

 • آخرین وضعیت پرونده «زهره دادرس» در گفت‌وگو «شبکه شرق» با برادر او؛

  برادر یکی از زنان بازداشتی گیلان با انتقاد از تداوم بازداشت خواهرش، تاکید کرد که در حال حاضر تنها مانع آزادی او، نرسیدن گزارش کارشناس پرونده به بازپرس است.

 • گزارش «شبکه شرق» از قانون سقط جنین و مشکلاتی که زنان با آن مواجه‌اند

  خبرنگار شبکه شرق

  بیش از یک سال و نیم از ابلاغ قانون «جوانی جمعیت و حمایت از خانواده» می‌گذرد. طرحی که هدف آن تشویق جوانان برای ازدواج و تشویق خانواده‌ها برای فرزندآوری است. این طرح اما به موارد ذکر شده محدود نمی‌شود و آموزش مادران، حمایت از مادران باردار، سیاست‌گذاری عمومی جمعیت و در نهایت درمان ناباروری از دیگر…

 • خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی‌رفسنجانی| چهارم مهر

  خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی‌رفسنجانی روز چهارم مهر در مورد دیدار با چند نماینده مجلس نوشته‌است. متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می‌‌خوانید.

 • «شرق» از نشست عمومی سالانه آژانس انرژی اتمی و امکان رفع سوء تفاهم‌ها با تهران گزارش می‌دهد

  به فاصله ۱۰ روز از نشست فصلی شورای حکام، شصت‌وهفتمین نشست عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم با حضور وزیران و رؤسای انرژی اتمی کشورهای عضو آژانس از دیروز دوشنبه در مقر سازمان ملل در وین آغاز به کار کرد. این نشست به مدت پنج روز از سوم تا هفتم مهرماه (۲۵ تا ۲۹ سپتامبر۲۰۲۳) به طول خواهد…

آرشیو
 • ‌وقتی روابط اجتماعی و عملکرد سازمان‌های رسمی از مسیر حقوقی خود منحرف می‌شود، نقش و موقعیت و کارکرد دستگاه‌ها نیز از مدار خارج می‌شود.

00:00
00:00

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟