|

امیر قلعه‌نویی: نگاه‌ها را در مملکت‌داری و نسبت به مردم تغییر بدهیم

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه شکست برابر قطر هنوز برایم قابل هضم نیست، گفت: اتفاقات فوتبالی باعث شد به فینال نرسیم و نتوانیم مردم ایران را شاد کنیم.

امیر قلعه‌نویی: نگاه‌ها را در مملکت‌داری  و نسبت به مردم تغییر بدهیم

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه شکست برابر قطر هنوز برایم قابل هضم نیست، گفت: اتفاقات فوتبالی باعث شد به فینال نرسیم و نتوانیم مردم ایران را شاد کنیم.

 به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی در حاشیه دیدار دیروز (سه‌شنبه) که به منظور کمک به سیل‌زدگان سیستان‌و‌بلوچستان میان تیم‌های ستارگان هنر ایران و پیش‌کسوتان راه‌آهن برگزار شد، درباره بازگشت به ورزشگاه قدیمی راه‌آهن گفت: ما ناراحت و گلایه‌مند هستیم. چهار یا پنج سال است که اتفاق مشابهی در کشور رخ داد و مسئولان باید فکری می‌کردند تا این اتفاق تکرار نشود. این حادثه مجددا برای مردم سیستان‌و‌بلوچستان افتاده و امیدوارم این مشکلات دیگر برای مردم دنیا و هم‌وطنان ما ایجاد نشود. 

سرمربی تیم ملی درباره لزوم جوان‌گرایی در این تیم گفت: بار دیگر از مردم ایران عذرخواهی می‌کنیم؛ فقط به این خاطر که نتوانستیم آنها را ‌مانند دیدار با ژاپن خوشحال کنیم. فوتبال جهان و ایران، نتیجه‌گراست و بازیکن‌سازی بر عهده تیم ملی بزرگسالان نیست. باشگاه‌ها و تیم‌های ملی پایه باید بازیکن‌سازی کرده و تیم ملی از این بازیکنان استفاده کند. مشکل بعدی، خلأ بازی‌های بین‌المللی برای بازیکنان جوان است. 

او با بیان اینکه باید بر اساس شرایط کشور برنامه‌ریزی کرد، گفت: من آدمی نیستم که نداری‌ها را بگویم. مسئولیتی پذیرفته‌ام و باید کار را با همه مشکلات پیش ببرم. مقابل قطر بدشانس بودیم و کم‌شانس. اتفاقات فوتبالی باعث شد به فینال نرسیم و نتوانیم مردم ایران را شاد کنیم. سرمربی تیم ملی ایران درباره اینکه علی دایی، مقامات فدراسیون فوتبال را مقصر ناکامی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا دانسته، عنوان کرد: دایی شناسنامه بین‌المللی فوتبال ماست و باید کاری می‌کردیم که او رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌شد. دایی جایگاه بالایی دارد، اما همه می‌دانیم ساختار مشکل دارد. این‌گونه نیست که این مشکلات فقط در ورزش باشد که بگوییم فلان مسئول مقصر است. 

قلعه‌نویی با اشاره به سیل سیستان‌و‌بلوچستان که دلیل برگزاری دیدار خیرخواهانه بود، گفت: شما مسئله سیل و دغدغه‌های معیشتی مردم را ببینید؛ همه اینها مشکل است. فوتبال هم از این قاعده مستثنا نیست و باید نگاه‌ها در مملکت‌داری و نسبت به مردم را تغییر بدهیم؛ به‌ویژه در بخش اقتصادی. او در واکنش به خبرنگاری که موقعیت‌های از‌دست‌رفته تیم ملی ایران مقابل قطر را یادآور شد، گفت: من اخیرا ضربه علیرضا جهانبخش را دیدم؛ توپ را در فاصله سه یا شش قدم وارد دروازه قطر نکردیم. کنعانی‌زادگان، طارمی و اسدی موقعیت داشتند و داور در دقیقه 45 می‌توانست علاوه بر اعلام پنالتی، بازیکن قطر را اخراج کند.

سرمربی تیم ملی با تمجید از بازیکنان این تیم عنوان کرد: این باخت هنوز قابل هضم نیست و (کنار‌آمدن با آن) سخت است، اما کارمان را انجام دادیم. با تمام وجود از بازیکنان تیم ملی تشکر می‌کنم. آنها 43 روز در اردوی تیم ملی بودند و کمترین حاشیه‌ای نداشتند. کاش مدت این اردو به 50 روز می‌رسید.

قلعه‌نویی در پاسخ به این پرسش که آیا افشین قطبی به کادر فنی تیم ملی اضافه خواهد شد یا خیر؟ گفت: تیم ملی متعلق به همه است. الان من میهمان تیم ملی هستم و این نیمکت روزی در اختیار دایی، قطبی و کی‌روش بود. باید ایران و مردم کشورمان را دوست داشته باشیم و هر‌کسی که می‌تواند، کمک کند. او با انتقاد از وضعیت قراردادی مربیان تیم ملی با فدراسیون فوتبال یادآور شد: بحثی که داریم، این است که قرارداد اعضای کادر فنی به پایان رسیده است. شاید این مسئله نزد من امانت باشد و نباید بگویم، اما دریافتی همکاران محترم من زیر 50 درصد بوده است. این نشان می‌دهد مربیان تیم ملی چقدر عاشق مردم ایران هستند و بدون چشمداشت مالی زحمت کشیده‌اند.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: دستمزد مربیان تیم ملی خیلی‌‌ پایین است و یک مربی (دستیار) در لیگ، دریافتی بیشتری نسبت به همکاران من دارد. قطبی هم در میان بزرگان فوتبال ایران است و کسی بوده که از لحاظ فنی، آمار خیلی خوبی بر جای گذاشته است. باید شرایط فدراسیون فوتبال و قطبی را در نظر بگیریم و مسائل اولیه حل شود. این عزیزان خوب، فنی، بامعرفت، باصداقت و عاشق ایران بودند و دیدید چقدر مخلصانه کار کردند. قلعه‌نویی درباره برگزاری مینی‌کمپ‌های تیم ملی ایران اظهار کرد: شما ببینید این نفرات چقدر در لیگ تأثیرگذار هستند و همین نفرات چقدر در لیگ خواهان پیدا کرده‌اند. ابتدا از ما ایراد گرفتند، اما چون برخی مشکلات بین‌المللی داریم، باید از این مینی‌کمپ‌ها استفاده کنیم و باشگاه‌ها حتما هم به‌‌خاطر منافع ملی به ما کمک می‌کنند. سرمربی تیم ملی درباره درخشش احمد نوراللهی در لیگ برتر امارات و اینکه آیا با او صحبتی داشته است یا خیر؟ گفت: نوراللهی از نظر فنی هیچ مشکلی نداشت. او در همه اردوهای ما حضور داشت و بازی هم کرد، اما رفتاری داشت که فعلا... 

(جمله را ادامه نداد).

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها