|

واکنش کارلوس کی‌روش به اعمال فشار برای حذف سردار آزمون

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، ظهر روز گذشته در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران روبه‌روی خبرنگاران ایستاد تا به بخشی از سؤالات آنها پاسخ دهد.

واکنش کارلوس کی‌روش به اعمال فشار برای حذف سردار آزمون

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، ظهر روز گذشته در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران روبه‌روی خبرنگاران ایستاد تا به بخشی از سؤالات آنها پاسخ دهد. پیش از این قرار بود فهرست تیم ملی در نشست خبری روز یکشنبه از سوی کی‌روش اعلام شود، ولی در حالی که خبرنگاران به مدت ۵۰ دقیقه منتظر حضور سرمربی تیم ملی در آکادمی ملی فوتبال بودند، مدیر رسانه‌ای تیم ملی اعلام کرد که نشست خبری به روز دوشنبه موکول شده است. او علت این تصمیم را «مسائل فنی» عنوان کرد. حدود صد عکاس، خبرنگار و تصویربردار در سالن نشست خبری حضور داشتند. لغو‌شدن همان کنفرانس خبری شایعاتی به بار آورد مبنی بر اینکه به کارلوس کی‌روش فشار آورده‌اند تا اسم سردار آزمون را خط بزند و او حاضر به انجام چنین کاری نشده است. این چند مورد به علاوه اعلام فهرست تیم ملی و چند غافلگیری موجود در این فهرست، باعث شد تا کارلوس چند دقیقه‌ای قبل از بدرقه‌شدن، درباره موارد و شایعات موجود صحبت کند. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ملی دیروز در حاشیه تمرین این تیم درباره فهرست دعوتی‌هایش به جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: در درجه اول اجازه دهید از شما به خاطر لغو کنفرانس مطبوعاتی دیروز عذرخواهی کنم. قرار بر این بود که در کنفرانس مطبوعاتی فهرست‌مان را اعلام کنیم. متأسفانه مجبور شدم نشست خبری را لغو کنم.

 چرا ۴ دروازه‌بان دعوت شدند؟

او افزود: پس از آخرین مشاهداتمان به‌ویژه در ترکیه، فهرست ۲۵‌نفره خود را اعلام کردیم. همان‌طور که دیدید چهار دروازه‌بان داریم. تصمیم گرفتم از چهار دروازه‌بان دعوت کنم؛ چر‌اکه نه‌تنها آنها استحقاقش را دارند بلکه می‌توانند تمرینات‌مان را ساپورت کنند. اعتقاد شخصی من این است که این بازیکنان تعادل بهتری به ما از بعد گروهی می‌دهند. سرمربی تیم‌ ملی ادامه داد: مطمئنا اگر از بعد شخصی نگاه کنیم، کار بسیار دشواری بود که بازیکنانی را از فهرست کنار بگذاریم. برای یک سرمربی همیشه این تصمیم سخت و دشوار است؛ چرا‌که آن بازیکنان هم استحقاق حضور در جام جهانی را داشتند، ولی وقتی می‌خواهیم بهترین تصمیمات را بگیریم باید تصمیماتی بگیریم که تعادل خوبی به تیم بدهد و راهکارهای عمیقی در تیم داشته باشیم.

 آماده‌سازی تیم‌ ملی برای جام جهانی خوب بود؟

کی‌روش گفت: امیدوار هستیم که دیگر مصدوم نداشته باشیم؛ به‌ویژه بعد از مصدومیت امید ابراهیمی باید از مصدومیت‌ها جلوگیری کنیم. این تصمیم همان‌طور‌ که گفتم کلی نبود، بلکه برای ایجاد تعادل در تیم بود. امروز ایران را ترک می‌کنیم. کاری را که فکر می‌کردیم مقدور است، انجام دادیم. مطمئنا همه متوجه هستند که این آماده‌سازی صحیح برای جام جهانی نبود، ولی این هم جزئی از برنامه است و همین‌طور به دلیل شرایط بعد از کرونا در جام جهانی قطر با این مسائل مواجه شدیم و باید این موضوع را قبول کنیم. او همچنین بیان کرد: طبق محدودیت‌هایی که داشتیم، بهترین تلاشمان را کردیم. ما از تک‌تک باشگاه‌ها، سرمربیان و مسئولان باشگاه‌ها تشکر می‌کنیم که با ما همکاری کردند. امروز اینجا را ترک خواهیم کرد و با هواداران فوتبال ایران در قلبمان همراه خواهیم بود و بیشترین تلاشمان را برای تیم‌ ملی ایران انجام می‌دهیم.

 فشاری برای حذف آزمون وجود داشت؟

سرمربی تیم‌ ملی فوتبال در ادامه در واکنش به شایعاتی مبنی بر فشارهای خارج از فوتبال برای خط‌زدن نام سردار آزمون از فهرست نهایی تیم‌ ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ که منجر به لغو نشست خبری شد، گفت: همیشه دور و اطراف ما این شایعات وجود دارد. سردار به همراه یکی از مربیان بدنساز ما از دیروز وارد قطر شده‌اند و این نشان می‌دهد که این موضوع درست نیست. کی‌روش درباره دلیل غیبت در تمرین و نشست خبری دیروز تصریح کرد: من شرایط را پنهان نکردم. مطمئنا یک‌سری مسائل و مشکلات وجود دارد ولی وظیفه ما این است که مشکلات را حل کنیم. همیشه تلاش می‌کنم که بجنگم و مسائل را حل کنم. شما من را سال‌های سال است که می‌شناسید. او افزود: من همیشه علاقه دارم بهترین کاری را که برای تیم وجود دارد انجام دهم. همه تصمیماتی که گرفتم، مبنایش بر این بوده که منافع تیم بالاتر از بازیکن، مربی و دیگران باشد و تلاش کردم تیم را در ارجحیت قرار دهم. سرمربی تیم‌ ملی ادامه داد: ما اینجا هستیم تا آخرین جلسه تمرینی را انجام دهیم. تیم پیشتاز ایران کارش را شروع کرده و از دیروز وارد قطر شده‌اند. هم مربیان و هم بازیکنان از دیروز وارد قطر شده‌اند و همه چیز د‌رحال پیشرفت است. مطلبی که فکر می‌کنم مهم است، این است که ما افراد حرفه‌ای در فوتبال هستیم. چارچوب انگیزشی من که همیشه سعی کرده‌ام پیاده کنم، بر این مبنا استوار است که ما حرفه‌ای هستیم.

 یک تیم متحد، هماهنگ و الگو

کی‌روش بیان کرد: ‌مانند همه اقشار مختلف از قبیل پزشکان، دندان‌پزشکان، مهندسان و کشاورزان، ما سازنده خوشحالی، افتخار و غرور هستیم. تمام تلاش ما این است که به بهترین‌ها متعهد باشیم و با روحیه جنگ‌جویانه و پیروز بازی کنیم و سعی می‌کنیم موفقیت را برای فوتبال ایران کسب کنیم. من نمی‌خواهم هیچ‌کسی به این اصل پایه‌ای فوتبال شک داشته باشد. وظیفه ما این است که درون زمین به‌عنوان یک تیم، الگو باشیم. یک تیم متحد و تیمی که هماهنگی را نشان می‌دهد. ما برای هواداران و فوتبال بازی می‌کنیم و به‌عنوان سازندگان غرور، شادی و افتخار، مطمئنا برای هواداران فوتبال ایران بیشترین تلاش را می‌کنیم.