|

آتش‌بس جدید در غزه/ آزادی ۴۰۰ فلسطینی در مقابل ۴۰ اسیر اسرائیلی

جزئیات مفاد جدید آتش‌بس در غزه و مبادله زندانیان فلسطینی با گروگان‌های اسرائیلی اعلام شد.

آتش‌بس جدید در غزه/ آزادی ۴۰۰ فلسطینی در مقابل ۴۰ اسیر اسرائیلی

به گزارش شبکه شرق، شبکه خبری «الجزیره» از مفاد جدید آتش‌بس و مبادله اسرا در غزه خبر داد که طی آن، اسرائیل با آزادی ۴۰۰ فلسطینی مقابل ۴۰ گروگان اسرائیلی در غزه موافقت ضمنی کرده است.

برخی منابع آگاه درباره قوت گرفتن توافق آتش‌بس در غزه خبر داده‌اند.

شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع اختصاصی خود گزارش داد که اسرائیل با درج مفاد جدیدی برای توافق آتش‌بس و مبادله اسرا طبق نشست اخیر در پاریس موافقت کرده است.

منابع آگاه گزارش داده‌اند که مقامات اسرائیلی در جریان مذاکرات غیرمستقیم با حماس، با مقامات قطری توافق آتش‌بس جدید را منوط به بازگشت تدریجی آوارگان فلسطینی به شمال غزه، به استثنای فلسطینیان در سن قانونی خدمت سربازی کرده است.

الجزیره فاش ساخت که اسرائیل با پیشنهاد حماس درباره افزایش کمک‌های بشردوستانه و انتقال کانکس‌های پیش‌ساخته موقتی برای آوارگان و ورود برخی تجهیزات ساخت‌و‌ساز به غزه موافقت کرده است.

بر اساس مفاد جدید آتش‌بس، اسرائیل همچنین پیشنهاد جابه‌جایی نیروهای خود را در خارج از مناطق شلوغ در نوار غزه را پذیرفته است و نیز با طرح توقف گشت شناسایی هوایی به مدت هشت ساعت در روز را نیز پذیرفته است.

از سوی دیگر، منابع آگاه الجزیره خبر دادند که تل‌آویو پیشنهاد آزادی ۴۰۰ فلسطینی از جمله زندانیان فلسطینی برجسته با احکام سنگین در مقابل آزادی ۴۰ گروگان اسرائیلی در غزه را پذیرفته است.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها