|

ثبت یک رکورد برای سوئیس پس از ۵۸ سال

تیم ملی فوتبال سوئیس یک رکورد آماری ملی را به نام خود ثبت کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز گذشته در نخستین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات قهرمانی اروپا 2024 بین تیم‌های ملی سوئیس و ایتالیا در برلین نتیجه 2 بر صفر به سود سوئیس رقم خورد.

ثبت یک رکورد برای سوئیس پس از ۵۸ سال

تیم ملی فوتبال سوئیس یک رکورد آماری ملی را به نام خود ثبت کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز گذشته در نخستین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات قهرمانی اروپا 2024 بین تیم‌های ملی سوئیس و ایتالیا در برلین نتیجه 2 بر صفر به سود سوئیس رقم خورد. در این دیدار سوئیسی‌ها با دقت 92درصدی پاس دادند. بر اساس گزارش Opta Sports، این نتیجه آماری یک رکورد ملی برای سوئیس در تورنمنت‌های بزرگ از سال 1966 میلادی بود. تیم ملی سوئیس در مرحله یک‌چهارم نهایی یورو 2024 با برنده بازی انگلیس-اسلواکی رقابت خواهد کرد. 

سوئیس در یورو 2024 با بازی‌های گروه A شروع کرد و پس از سه بازی، سوئیس در جایگاه دوم قرار گرفت. همچنین دانمارک دیگر تیم حذف‌شده در هر شش بازی مقابل تیم‌های میزبان یورو شکست خورد. این تیم شب گذشته در دومین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت های اروپا 2024 با نتیجه 2 بر صفر مغلوب آلمان شد و به این ترتیب دانمارکی‌ها در هر شش بازی با تیم‌های میزبان یورو شکست خوردند. دانمارک در سال 1984 به فرانسه، در سال 1988 به آلمان، در سال 1992 به سوئد، در سال 2000 به هلند و در یورو 2020 به انگلیس باخت.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها