|

پایان پرونده کشتی آزاد ایران در رقابت‌های بلگراد

آمریکا قهرمان شد، ایران فقط یک طلا گرفت

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در بلگراد صربستان شب گذشته به پایان رسید و تیم آمریکا توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد. تیم کشتی آزاد ایران هم به نایب‌قهرمانی رسید. البته اتحادیه جهانی کشتی امتیازات تیم روسیه را در این رده‌بندی محاسبه نکرده و کشتی‌گیران این کشور به نام ورزشکاران انفرادی بی‌طرف مسابقه می‌دهند.

آمریکا قهرمان شد، ایران فقط یک طلا گرفت

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در بلگراد صربستان شب گذشته به پایان رسید و تیم آمریکا توانست عنوان قهرمانی را به دست آورد. تیم کشتی آزاد ایران هم به نایب‌قهرمانی رسید. البته اتحادیه جهانی کشتی امتیازات تیم روسیه را در این رده‌بندی محاسبه نکرده و کشتی‌گیران این کشور به نام ورزشکاران انفرادی بی‌طرف مسابقه می‌دهند. به هر روی، حتی پیش از اتمام این رقابت‌ها در شب گذشته، تکلیف مشخص بود؛ وضعیت امتیازی تیم‌های آمریکا و ایران نشان داد که آنها به ترتیب در جایگاه اول و دوم تیمی قرار گرفته‌اند. شرایط برای کشتی ایران ولی مطابق با انتظار پیش نرفت؛ ایران در روز نخست خوب کار کرد و سه کشتی‌گیر برای فینال معرفی کرد. از جمع سه نفر نخستی که به فینال رسیدند فقط امیرحسین زارع بود که توانست با اقتدار عنوان قهرمانی دنیا آن هم برای دومین را به دست بیاورد. حسن یزدانی، در حساس‌ترین تقابل برابر دیوید تیلور شکست خورد تا دستش به مدال نقره برسد. دیگر یزدانی تیم ملی یعنی امیرمحمد هم در فینال به رقیب آمریکایی باخت تا او نقره‌ای شود. در روز دوم شرایط چندان خوب پیش نرفت و فقط نخودی بود که توانست یک برنز برای کاروان ایران به دست بیاورد. این اتفاق در روز آخر باز هم تنزل پیدا کرد و دست نماینده ایران، یعنی رحمان عموزاد هم به دست مدال برنز نرسید. به این ترتیب کاروان ایران در کشتی آزاد با یک مدال طلا، دو نقره و یک برنز و ایستادن در رده دوم تیمی به کارش پایان داد.

 

 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟