|

انتقاد تند پزشکیان به جلیلی و مخالفان توافق‌:

حالا از کسب درآمد بدون مذاکره می‌گویند

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: این جریان سیاسی که نفسش از جای گرم درمی‌آید، خودشان را به دولت چسبانده‌اند، آدم‌های خودشان را در دولت استخدام کرده‌اند و حالا می‌گویند مذاکره نکنید. اینها بدون اتصال‌هایی که به بیت‌المال دارند، در تأمین نان شبشان هم می‌مانند.

حالا از کسب درآمد بدون مذاکره می‌گویند

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: این جریان سیاسی که نفسش از جای گرم درمی‌آید، خودشان را به دولت چسبانده‌اند، آدم‌های خودشان را در دولت استخدام کرده‌اند و حالا می‌گویند مذاکره نکنید. اینها بدون اتصال‌هایی که به بیت‌المال دارند، در تأمین نان شبشان هم می‌مانند. به گزارش جمهوریت، مسعود پزشکیان، نماینده مجلس یازدهم درباره موضوع مذاکرات برای احیای برجام و تلاش برای این موضوع گفت: من معتقدم باید این مسئله را به نتیجه برسانند و جمع‌بندی کنند. ما باید در مسائل مورد اختلاف صحبت و مذاکره کنیم. وزیر بهداشت دولت اصلاحات با تأکید بر اینکه «نماینده‌ای که از جانب ما برای صحبت می‌رود، باید کارشناس این کار باشد»، افزود: تیمی که برای مذاکره می‌رود، باید تجربه مذاکره داشته باشد. باید افرادی انتخاب و اعزام شوند که علم و تجربه و فوت‌و‌فن این کار را بلد باشند. اینکه هر‌کسی بگوید من بهتر بلدم، ساده است اما نتیجه نشان داد چه کسی بهتر بلد بود. وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر فشار برخی جریان‌ها و چهره‌های سیاسی ازجمله چهره‌های منتسب به سعید جلیلی بر دولت رئیسی مبنی بر اینکه «نباید مذاکره‌ای صورت بگیرد»، گفت: این آقایان اعم از جریان آقای جلیلی و بقیه برادران بیایند مشکلات مردم را حل کنند، مگر همین‌ها نبودند که می‌گفتند برجام را پاره و سفره مردم را رنگین کنیم، این عزیزان که اسم می‌برید چرا مشکل اقتصاد مردم را حل نمی‌کنند؟! وی افزود: اینها را ول کنید نمی‌توانند نان شب‌شان را تأمین کنند،‌ اما حالا به یک جایی از پول بیت‌المال وصل شدند و نشسته‌اند و می‌گویند مهارت کشورداری و کسب درآمد بدون مذاکره چگونه است.

برخی چهره‌های سیاسی مخالف مذاکره مانع کار دولت رئیسی هستند

پزشکیان درباره این جریان سیاسی تأکید کرد: بسیاری از افراد همین جریان‌ها را اگر به حال خود رها کنید، نمی‌توانند یک کار تولیدی کوچک در این مملکت راه بیندازند. مگر نمی‌گویند برجام و ارتباط با دنیا لازم نیست، خب بیایند سفره مردم را تنهایی تأمین کنند؟ چرا سال‌هاست کنار گود شعار می‌دهند؟ نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: مگر همین‌ها نبودند که می‌گفتند دولت اگر تغییر کند، نیازی به احیای برجام نیست و با تحریم و همین وضع می‌توان اقتصاد را شکوفا کرد، پس چه شد؟ یک سال از عمر دولت سیزدهم گذشت، تورم بدتر شد، مشکلات بیشتر شد، این جریان حتی نمی‌گذارد آقای رئیسی کارش را درست انجام دهد. نایب‌رئیس مجلس دهم تأکید کرد: این جریان سیاسی نفسش از جای گرم درمی‌آید، خودشان را به دولت چسبانده‌اند، آدم‌های خودشان را در دولت استخدام کرده‌اند و حالا می‌گویند مذاکره نکنید. اینها بدون اتصال‌هایی که به بیت‌المال دارند، در تأمین نان شبشان هم می‌مانند. پزشکیان درباره اهمیت ارتباط و تعامل با دنیا گفت: امکان ندارد در هیچ زمانی از تاریخ بتوان با قطع ارتباط با دنیا کار پیش برد. هیچ ملتی در انزوا در طول تاریخ رشد نکرده است. وی ادامه داد: این آقایان مدافع قطع ارتباط، نمونه‌ای را بیاورند تا اثبات راهشان باشد. نماینده مجلس یازدهم با انتقاد از رویکرد مخالف مذاکرات با غرب گفت: کشورهایی توسعه پیدا کردند که در تعامل با دنیا بودند و از شکست‌های کشورهای دیگر دنیا درس گرفتند و توانستند راه‌های مناسب را پیدا کنند.