|

جزئیات واریز معوقات و افزایش حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۳/ کام بازنشستگان با واریز حقوق تلخ شد

در حالی که قرار بود افزایش حق عائله‌مندی و اولاد بازنشستگان بر اساس مصوبات بودجه ۱۴۰۳، با تاخیر یک‌ماهه، از اردیبهشت واریز و معوقه فروردین ماه نیز در ماه‌های آینده پرداخت شود، حالا نه‌تنها این وعده عملی نشده، بلکه اصلا مبلغی تحت این عناوین پرداخت نشده است.

جزئیات واریز معوقات و افزایش حقوق بازنشستگان در ۱۴۰۳/ کام بازنشستگان با واریز حقوق تلخ شد

به گزارش شبکه شرق، بررسی‌ها نشان می‌دهد حق عائله‌مندی و اولاد حقوق بازنشستگان کشوری، مربوط به اردیبهشت ماه سال جاری، پرداخت نشده است و همین موضوع باعث نارضایتی و اعتراض این قشر شده است.

هنوز داستان عدم واریز خسارات درمانی بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری مربوط به نیمه دوم سال ۱۴۰۲، تحت قرارداد شرکت آتیه‌سازان حافظ حل نشده است؛ در شرایطی که تازه پس از گذشت ۲ ماه از سال، قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان این بار با بیمه ملت منعقد شده و هنوز درباره پرداختی‌های بازنشستگان در سال جدید اطلاع‌رسانی نشده، این قشر نازنین با ماجرای تازه‌ای روبه‌رو شده‌اند.

بنابراین گزارش، داستان از این قرار است: «در حالی که قرار بود افزایش حق عائله‌مندی و اولاد بازنشستگان بر اساس مصوبات بودجه ۱۴۰۳، با تاخیر یک‌ماهه، از اردیبهشت واریز و معوقه فروردین ماه نیز در ماه‌های آینده پرداخت شود، حالا نه‌تنها این وعده عملی نشده، بلکه اصلا مبلغی تحت این عناوین پرداخت نشده و بازنشستگان در کمال تعجب با کاهش دریافتی مواجه شده‌اند.»

حال باید دید پاسخ مسوولان صندوق بازنشستگی در این‌باره چیست. از یاد نبریم که این قشر عمری را زحمت کشیده‌اند که در این سن و سال حداقل کمی طعم آرامش را بچشند.

واریز معوقات فروردین ماه حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران 

کسور فروردین ماه حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران در ۲۵ استان کشور پرداخت شده است.

 

 به گفته فعالان صنفی بازنشستگان، کسور فروردین ماه استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و گیلان هنوز پرداخت نشده و صندوق اعلام کرده تلاش برای تامین منابع لازم برای پرداخت کسور حقوق این استان‌ها ادامه دارد.

در تهران نیز کسور فروردین ماه بازنشستگان آموزش و پرورش این استان پرداخت شده و مابقی دستگاه‌ها پس از تامین اعتبار لازم پرداخت خواهد شد.

بنابه اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، سیاست پرداخت حقوق و متعلقات آن مثل کسور حقوق، با اولویت استان‌های کم برخوردار عملیاتی و اجرا می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها