|

آذرپیرا حذف شد/ صعود آرش یوشیدا به نیمه‌نهایی قهرمانی جهان

امیرعلی آذرپیرا با توجه به شکست والنسیا مقابل حریف آذربایجانی و عدم صعود به فینال از دور مسابقات کشتی قهرمانی جهان کنار رفت.

آذرپیرا حذف شد/ صعود آرش یوشیدا به نیمه‌نهایی قهرمانی جهان

به گزارش شبکه شرق، میلاد والی‌زاده از صعود به نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان بازماند.

در ادامه رقابتهای چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد، میلاد والی‌زاده در یک چهارم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم به مصاف زلیم‌خان آباکاروف نایب قهرمان ۲۰۲۲ جهان از آلبانی رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست خورد تا از صعود به نیمه نهایی بازبماند. 

همچنین در وزن ۹۲ کیلوگرم، زاهد والنسیا از آمریکا در مرحله یک چهارم نهایی ۵ بر یک مغلوب عثمان نورماگومدوف آذربایجانی شد، تا با توجه به شکست امیرعلی آذرپیرا از والنسیا، ملی‌پوش وزن ۹۲ کیلوگرم ایران از دور مسابقات حذف شود.

از دیگر اتفاقات این وزن صعود آرش یوشیدا از ژاپن به نیمه نهایی وزن ۹۲ کیلوگرم بود که موفق شد گانباتار از مغولستان را ۱۱ بر یک شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کرد. آرش یوشیدا پدری ایرانی دارد و کشتی را از پدرش که مربی کشتی‌ است یاد گرفته است.

پیش از این محمد نخودی در ۷۹ و یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم به ترتیب مغلوب عثمانوف و سیداکوف از روسیه شدند.

از دیگر اتفاقات این مسابقات، شکست ۹ بر ۷ زائور اوگویف دارنده مدال طلای المپیک توکیو و ۲ مدال طلای جهان از روسیه مقابل استفان میچیچ از صربستان در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم بود.

با این حساب ایران در ۴ وزن دوم فینالیست ندارد.

 

منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

لاجوردی، نماینده مجلس گفته: «تا ۳ سال آینده با قانونی که تصویب کردیم، جامعه در با حجاب شدن تغییر چشمگیری می‌کند.» آیا قانون «عفاف و حجاب» می‌تواند به رعایت حجاب منجر شود؟

سایر رسانه‌ها