|

انتقال ۱۹‌هزار‌و ۸۰۰ زائر از فرودگاه بین‌المللی مدینه به ایران

رئیس ستاد مدینه در حج ۱۴۰۳ گفت: تاکنون ۱۹‌هزار‌و ۸۰۰ زائر از فرودگاه مدینه به کشور بازگشته‌اند. نشست دست‌اندرکاران حج ۱۴۰۳ در مدینه بعد، روز گذشته با حضور آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری، جانشین سرپرست حجاج ایرانی در مدینه، در سالن جلسات هتل سکون برگزار شد.

انتقال  ۱۹‌هزار‌و ۸۰۰ زائر از فرودگاه بین‌المللی مدینه به ایران

رئیس ستاد مدینه در حج ۱۴۰۳ گفت: تاکنون ۱۹‌هزار‌و ۸۰۰ زائر از فرودگاه مدینه به کشور بازگشته‌اند. نشست دست‌اندرکاران حج ۱۴۰۳ در مدینه بعد، روز گذشته با حضور آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری، جانشین سرپرست حجاج ایرانی در مدینه، در سالن جلسات هتل سکون برگزار شد. آیت‌الله حسینی‌بوشهری در ابتدای این نشست داشتن اراده قوی برای حل سریع مشکلات زائران ایرانی را ضروری خواند و خطاب به دست‌اندرکاران حج ۱۴۰۳ در مدینه گفت: تلاش کنید زائران با خاطره‌ای خوش سرزمین وحی را ترک کنند. وی گفت: مسائلی که برای انتقال آب زمزم به ایران و گزارش‌هایی که در این زمینه رسیده، زیبنده نیست و مسئولان مربوطه سریع‌تر با مسئولان هواپیمایی ایران‌ایر برای حل این مسئله راهکاری اتخاذ کنند؛ چرا‌که زائران علاقه‌مند به حمل آب زمزم هستند. آقای علی‌اصغری، رئیس ستاد مدینه نیز در این نشست، گزارشی از اعزام ترانزیت زائران از طریق فرودگاه مدینه به ایران ارائه داد و گفت: تاکنون ۱۹‌هزار‌و ۸۰۰ زائر در قالب ۱۲۴ کاروان با ۸۴ پرواز از فرودگاه مدینه عازم کشورمان شده‌اند که ۱۷‌هزار‌و ۸۰۰ زائر در قالب اعزام‌های ترانزیت و دو هزار زائر نیز مربوط به زائران مدینه بعد بوده‌اند. وی افزود: آخرین پرواز فرودگاه بین‌المللی مدینه بامداد ۲۳ تیرماه خواهد بود که عوامل ستادی و اجرائی را به میهن اسلامی منتقل خواهد کرد. رئیس ستاد مدینه حج ۱۴۰۳ گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار زائر ایرانی در مدینه منوره و ۵۸ هزار زائر در مکه مکرمه مستقر هستند و ۱۹ هتل پذیرای زائران ایرانی مدینه بعد‌ است. اصغری با اشاره به اینکه زائران ترانزیت از مکه در صورت بروز تأخیر در پرواز، در هتل «حموده» استقرار می‌یافتند، ادامه داد: در حال حاضر زیارت دوره و زیارت روضه شریف نبوی طبق برنامه و بدون مشکل در حال انجام است. این گزارش حاکی از آن است که حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی اخویان، مدیر امور فرهنگی آموزشی معاونت فرهنگی بعثه نیز گزارشی از برپایی محافل انس و معرفت، جلسات انس با قرآن، روایتگری مدینه‌شناسی و... برای زائران ایرانی در مدینه منوره ارائه داد.

فاضل شیرخانی، مسئول مرکز پزشکی ستاد مدینه هم با اشاره به آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به زائران بیمار‌ گفت: در شهر مدینه علاوه بر درمانگاه اصلی، دو درمانگاه نیز برای ویزیت زائران ایرانی دایر است که یک درمانگاه به صورت ۲۴‌ساعته و یک درمانگاه نیز ۱۸‌ساعته فعالیت می‌کند. وی اضافه کرد: درمانگاه ۲۴‌ساعته در هتل «دره أمجاد السلام» قرار دارد که دارای متخصص طب اورژانس، پزشک عمومی و خدمات پرستاری است و درمانگاه ۱۸‌ساعته (از ساعت هشت صبح تا دو بامداد) در هتل حیات جراند بر‌پا شده و دارای پزشک عمومی و خدمات پرستاری است. در این نشست که مسئولان بخش‌های مختلف ستاد اجرائی مدینه حضور داشتند، لزوم اطلاع‌رسانی به زائران برای قرار‌ندادن آب زمزم، پاور‌بانک، نوشابه و... در چمدان و بار خود، موضوع تأخیر در پروازهای ترانزیت، ضرورت آماده‌بودن چمدان زائران در لابی هتل ۴۰ ساعت قبل از پرواز و رایزنی با مسئولان ایران‌ایر برای حل مسئله انتقال آب زمزم به ایران از دیگر موضوعاتی بود که مطرح و بررسی شد.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها