|

سرمربی تیم ملی والیبال ایران اخراج شد

نوشدارو بعد از مرگ

سرمربی تیم ملی والیبال ایران اخراج شد؛ موتا پائز برزیلی – فرانسوی که روز گذشته هفتمین باخت تیم ملی پس از هفت بازی سرمربیگری را رقم زد، از سوی رئیس فدراسیون والیبال ایران برکنار شد تا ادامه مسیر، حداقل به صورت موقت هم که شده، به دست یک مربی ایرانی سپرده شود.

نوشدارو بعد از مرگ

سرمربی تیم ملی والیبال ایران اخراج شد؛ موتا پائز برزیلی – فرانسوی که روز گذشته هفتمین باخت تیم ملی پس از هفت بازی سرمربیگری را رقم زد، از سوی رئیس فدراسیون والیبال ایران برکنار شد تا ادامه مسیر، حداقل به صورت موقت هم که شده، به دست یک مربی ایرانی سپرده شود. روز گذشته سایت فدراسیون والیبال با تأیید این خبر نوشت که «در پی نتایج ضعیف تیم ملی والیبال کشورمان در هفت مسابقه لیگ ملت‌های والیبال 2024 و عدم استفاده بهینه از پتانسیل بازیکنان والیبال کشورمان و با توجه به اهمیت حفظ شخصیت و اعتبار تیم ملی والیبال ایران در میادین بین‌المللی، رئیس فدراسیون پس از جلسه با موتا پائز سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان و جمعی از کارشناسان فنی، این مربی برزیلی – فرانسوی را از سمت سرمربیگری تیم ملی ایران برکنار کرد و پیمان اکبری را تا پایان مسابقات لیگ ملت‌های والیبال به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان انتخاب و معرفی کرد تا مربی، کاپیتان و بازیکن سابق تیم‌های ملی والیبال کشورمان در ادامه این رقابت‌ها و در پنج مسابقه باقی‌مانده هدایت ملی‌پوشان را برعهده گیرد.

لازم به ذکر است رئیس فدراسیون در جلسه آنلاین با موتا پائز درباره دلایل ناکامی تیم ملی والیبال بحث و گفت‌وگو کرد و سپس در جلسه‌ با حضور مشاوران و کارشناسان فنی در راستای جلوگیری از روند عملکرد ضعیف تیم ملی ایران در ادامه لیگ ملت‌های والیبال 2024، اعلام کرد پیمان اکبری تا پایان مسابقات لیگ ملت‌های والیبال 2024 سکان هدایت تیم ملی والیبال کشورمان را بر عهده خواهد گرفت. هفت باخت پیاپی، عدم مدیریت و راهبری مناسب تیم ملی، عدم تصمیم‌‌گیری و انتخاب مناسب و استفاده از بازیکنان موجود، نوسانات عملکرد تیمی در طول هر مسابقه، جلوگیری از آسیب بیشتر به برند تیم ملی والیبال ایران در میادین بین‌المللی، حفظ شخصیت تیمی و اقدام برای تغییر رویه تیم و به‌دست‌آوردن روحیه تیمی برای کسب پیروزی از جمله موارد مورد بررسی قرارگرفته در جلسات مذکور بود. لازم به ذکر است با توجه به مقررات مسابقات و شرایط موجود پیمان اکبری مربی باسابقه والیبال ایران که از روز نخست اردو در راستای کمک به والیبال کشور به کادر فنی تیم ملی پیوسته بود، با توجه به تجارب ارزشمندی که در سال‌های گذشته به عنوان سرمربی، مربی، بازیکن و کاپیتان تیم‌ ملی در رده‌های سنی مختلف داشت، در این شرایط حساس به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران تا پایان لیگ ملت‌های 2024 معرفی شد».

موتا پائز در شرایطی در میانه راه از هدایت تیم ملی ایران برکنار شد که روز گذشته تیم ملی والیبال برابر بلغارستان یک شکست دیگر را تجربه کرد تا بعد از هفت بازی با هفت شکست، در قعر جدول رده‌بندی این دوره از مسابقات بایستد. البته که این تصمیم شبیه به نوشدارو بعد از مرگ سهراب است، چراکه زمان انتخاب همین سرمربی بسیاری از اینکه پائز نمی‌تواند دوای درد والیبال ایران باشد هشدار داده بودند، ولی کسی گوشش بدهکار نیست. همین میلاد تقوی که حالا به عنوان رئیس تصمیم گرفته پائز را برکنار کند، متهم ردیف اول انتخاب این سرمربی برزیلی – فرانسوی بود. تقوی روز گذشته با اشاره به اتخاذ چنین تصمیمی گفت: «همیشه گفتیم که باید به مردم پاسخ‌گو باشیم چراکه والیبال متعلق به مردم است. نظرات مردم را می‌خوانیم و احساسات آنها را می‌بینیم. اعتقاد دارم که کسانی که از استراحت و خواب شب خود زدند و روی والیبال تعصب دارند حق دارند که امروز ناراحت باشند. بعد از نتیجه غیرقابل قبول برابر بلغارستان در لیگ ملت‌ها تصمیم گرفتیم که جلسه‌ای را با اعضای فنی و مشاوران فدراسیون داشته باشیم. جلسه آنلاینی هم با موریس موتا پائز داشتیم و با توجه به در نظر گرفتن تمام شرایط و عدم نتیجه‌گیری مناسب تیم ملی در راستای حفظ اعتبار تیم ملی تصمیم گرفتیم که همکاری خود را با این مربی برزیلی- فرانسوی به پایان برسانیم و تا پایان لیگ ملت‌ها و با توجه به لیستی که به فدراسیون جهانی ارسال شده است و محدویت برای انتخاب افراد، پیمان اکبری مسئولیت سرمربیگری تیم ملی را بر عهده گرفت. قطعا برنامه فدراسیون بعد از لیگ ملت‌ها جوان‌سازی و پوست‌اندازی تیم ملی در بدنه بازیکنان خواهد بود. بی‌شک این قول را به همه هواداران خواهیم داد که از یک مربی طراز اول دنیا بعد از لیگ ملت‌ها استفاده خواهیم کرد. بعد از بازی‌های المپیک بسیاری از مربیان سرشناس دنیا ابراز تمایل کردند که با تیم ملی ایران باشند و چهار سال فرصت داریم تا المپیک را یک بار دیگر تجربه کنیم».

 

 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها