|

آغاز ساخت مسکن اقتصادی

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران با اعلام اینکه ساخت دو هزار و۵۰۰ واحد مسکن اقتصادی شروع شده است، توضیح داد که ساخت دو هزار و۵۰۰ واحد مسکن اقتصادی از ۴۰ هزار واحد هدف‌گذاری شده در مرحله نقشه‌برداری است و تا ۱۰ روز آینده کلنگ‌زنی می‌شود.

آغاز ساخت مسکن اقتصادی

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران با اعلام اینکه ساخت دو هزار و۵۰۰ واحد مسکن اقتصادی شروع شده است، توضیح داد که ساخت دو هزار و۵۰۰ واحد مسکن اقتصادی از ۴۰ هزار واحد هدف‌گذاری شده در مرحله نقشه‌برداری است و تا ۱۰ روز آینده کلنگ‌زنی می‌شود.

خشایار باقرپور، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه کارهای تحقیقاتی ساخت مسکن اقتصادی از دو سال گذشته آغاز شده است، گفت: در ساخت این پروژه از تکنولوژی‌های نوین و هوشمندسازی استفاده کرده‌ایم و بازار هدف این پروژه مشخص و مصرف‌کننده نهایی است‌.

او با اشاره به اینکه این طرح با مشارکت مردم و زیرساخت‌های قانونی در حال ساخت است، بیان کرد: طبق هدف‌گذاری انجام‌شده برای افراد و زوج‌های جوان متراژ‌های کوچک هدف‌گذاری شده و برای خانواده‌های بزرگ و دارای فرزند متراژهای متوسط و بزرگ بین ۷۵ تا ۹۰ متر در نظر گرفته شده است.

باقرپور با بیان اینکه ارزان‌سازی را در کنار ارتقای کیفیت در دستور کار خود قرار داده‌ایم، گفت: ساخت پروژه‌های مسکن اقتصادی در قالب یک شهرک هوشمند اقتصادی طراحی شده است، به‌طوری‌که هزینه زمین در این پروژه‌ها صفر در نظر گرفته شده و با توجه به طراحی این شهرک که به‌صورت مجتمع اقامتی و تجاری است، از طریق الحاقات زمین هزینه برای متقاضیان صفر شده است.

باقرپور همچنین گفت: این طرح در بخش تعاون و با مشارکت مردم ساخته می‌شود و متقاضی تنها قیمت تمام‌شده ساخت را می‌پردازد.

باقرپور بیان کرد: زمین برای این طرح تأمین و نقشه‌برداری‌های آن رو به اتمام است و از ۴۰ هزار واحد مسکن اقتصادی که هدف‌گذاری شده بود، ساخت دو هزار و۵۰۰ واحد و عملیات خاک‌برداری ۶۵۰ هزار مترمکعب تا دو هفته آینده آغاز می‌شود.

او توضیح داد: کانال‌های تأسیساتی برای این پروژه پیش‌بینی کرده‌ایم و طبق توافقی که با اتحادیه تعاونی‌های دانش‌بنیان انجام شده، از تمامی محصولات دانش‌بنیان داخلی در این طرح استفاده خواهد شد‌ و استفاده از انرژی پاک و انرژی خورشیدی برای این پروژه پیش‌بینی کرده‌ایم.

او گفت: در مسکن اقتصادی سعی کرده‌ایم از تحریم‌ها دور باشیم و از تمامی امکانات و محصولات تولید داخل استفاده شده و به نوعی ارزبری از کشور نداشته باشیم. باقرپور توضیح داد: در این طرح سوداگری را کنترل کرده و هر کد ملی فقط از یک واحد می‌تواند استفاده کند و برای جلوگیری از سوداگری در بازار اجاره درصورتی‌که فرد قصد اجاره یا فروش واحد خود را داشته باشد، باید از شیوه اجاره‌داری حرفه‌ای استفاده کند. او با بیان اینکه در این طرح قیمت زمین را حذف کردیم و قیمت واحدی که با تمامی امکانات به متقاضی تحویل داده می‌شود، حدود متری ۳۰ میلیون تومان است، گفت: متقاضی بعد از تحویل هیچ هزینه دیگری ندارد؛ چراکه واحد با امکانات کامل تحویل داده می‌شود.

باقرپور با بیان اینکه مسکن اقتصادی قابل مصادره نیست و این طرح در زیرساخت‌های مردمی و زیرساخت‌های قانونی در حال ساخت است، گفت: اخیرا طرح‌هایی از سوی برخی از دستگاه‌ها به اسم مسکن اقتصادی مطرح شده است که باید بگویم این طرح توسط اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران و در قالب مشارکت‌های مردمی و تعاونی‌ها ساخته می‌شود و کسی نباید این عنوان را به نام خود مصادره کند.

او افزود: طبق هدف‌گذاری‌های انجام‌شده ساخت مسکن اقتصادی در قالب ۴۰ هزار واحد اجرائی خواهد شد.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها