|

میزبانی پردیس تئاتر شهرزاد از ۱۰ نمایش در سال جدید

برنامه کامل نمایش‌های تازه در پردیس تئاتر شهرزاد در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال 1403 اعلام شد. پردیس تئاتر شهرزاد فروردین ۱۴۰۳ با رپرتوار نمایش‌های برگزیده میزبان مخاطبان خواهد بود و 10 نمایش در این دوره روی صحنه خواهند رفت. نمایش‌های «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت»، «سنتز»، «بیژن و منیژه»، «رجوع»، «برف» و «بامانی» در پردیس تئاتر شهرزاد و «کورلی»، «لورل و هاردی» و «شهر جادو» در بوتیک تئاتر ایران روی صحنه می‌روند.

میزبانی پردیس تئاتر شهرزاد از ۱۰ نمایش در سال جدید

برنامه کامل نمایش‌های تازه در پردیس تئاتر شهرزاد در ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال 1403 اعلام شد. پردیس تئاتر شهرزاد فروردین ۱۴۰۳ با رپرتوار نمایش‌های برگزیده میزبان مخاطبان خواهد بود و 10 نمایش در این دوره روی صحنه خواهند رفت. نمایش‌های «چه کسی جوجه‌تیغی را کشت»، «سنتز»، «بیژن و منیژه»، «رجوع»، «برف» و «بامانی» در پردیس تئاتر شهرزاد و «کورلی»، «لورل و هاردی» و «شهر جادو» در بوتیک تئاتر ایران روی صحنه می‌روند. در این دوره با توجه به سیاست‌های مدیریت این مجموعه در جهت معرفی و جذب استعدادهای جوان در حوزه تئاتر و حمایت از گروه‌های جوان تئاتری، تعدادی از باکس‌های نمایشی این مجموعه در اختیار نمایش‌های تازه‌ای از کارگردانان جوان قرار گرفته است. به غیر از حمایت از «رپرتوار آموزشگاه پانیذ» با اجراهای متفاوت ۲۰ گروه جوان، «رجوع» نوشته کیمیا خلج و کارگردانی سعید حشمتی از تاریخ 22 فروردین هر شب ساعت 21:30 در سالن شماره 3 روی صحته رفته. نمایش «برف» نوشته سیدمحمد طباطبائی و به کارگردانی فرهاد باقری اثر دیگری از یک گروه جوان است که از 19 فروردین ساعت 19:30 در سالن شماره3 اجرا شده است. طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته و به جهت حمایت از نمایش‌هایی با مخاطب کودک و نوجوان کنسرت نمایش «بامانی» که عبد ‌آتشانی طراح آن است، از 30 فروردین با بازی مسعود جوادیان و پیمان کلانتری روی صحنه می‌رود.

حرف‌هایی تکان‌دهنده‌ در نمایش «عطر آدم»

سرود-نمایشِ «عطر آدم»، به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرشیدی‌سپهر که هدف اصلی‌اش‌ ایجاد آرامش در مخاطبان است، نمایشی است که این روزها در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. این نمایش که به گفته کارگردان برای گذر مردم از این سال‌های سخت طراحی شده، تلاشی است برای ارتقای برخی از مهارت‌های فردی. این نمایش از روز چهارشنبه ۱۵ فروردین در پردیس تئاتر شهرزاد، سالن شماره 2 روی صحنه رفته است. مدت زمان اجرای این نمایش یک‌ساعت‌ونیم است و هر روز به‌جز شنبه‌ها، ساعت ۱۹:۱۵ روی صحنه می‌رود.

نمایش «سنتز»؛ تاریخ و مسئله شر

نمایش «سنتز» با رخنه به داده‌های تاریخی، داستان ابراهیم پیامبر را به‌عنوان الگویی ارزشمند برگزیده تا به نقد جامعه معاصر خود و خشونت موجود در آن به نام دین، عرف و سنت بپردازد. جامعه‌ای که پدران و مردانش اراده مطلق خود را جایگزین رأفت الهی کرده‌اند. نمایش «سنتز» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا اخوان که اسفند سال گذشته در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته بود، دور جدید اجراهای خود را از 15 فروردین از سر گرفته است. در این اثر نمایشی، نادر فلاح و دو دخترش یسنا و حسنا فلاح به‌عنوان بازیگر حضور دارند.

تئاتر موزیکال «بیژن و منیژه» از  2 اردیبهشت در شهرزاد

نمایش «بیژن و منیژه» جدیدترین اثر شکرخدا گودرزی در مقام کارگردان و با تهیه‌کنندگی مهدی بخشیانی است. در این اثر نمایشی که از دوم اردیبهشت در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود، قربان نجفی، شهرام نجاتی، رضا عمرانی، محسن بهرامی، سحر یافتیان، پارمیس هوبخش، علی‌رضا عابدی، زهره کدخدازاده، اشکان شریعتی، سیاوش خادم حسینی، آیسان نوریان، اسد پورحمزه و شکرخدا گودرزی ایفای نقش می‌کنند. این نمایش داستان بیژن سردار جوان ایرانی است که به مقابله و جنگ با گرازان می‌رود و در این مسیر دلباخته منیژه می‌شود که دختری تورانی است.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها