|

با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال:

فاز دوم فولاد بافت به تست گرم رسید

مشعل ریفورمر فاز دوم شرکت احیای استیل فولاد بافت با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال روشن و این فاز وارد تست گرم شد.

فاز دوم فولاد بافت به تست گرم رسید

مشعل ریفورمر فاز دوم شرکت احیای استیل فولاد بافت با ظرفیت تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال روشن و این فاز وارد تست گرم شد.

به گزارش روابط‌عمومی گروه مالی گردشگری، واحد احیای مستقیم شماره 2 شرکت احیای استیل فولاد بافت که عملیات اجرائی آن از 21 بهمن‌ 1399 آغاز شده بود، با تلاش‌های بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر مدیرعامل و کارکنان زحمتکش مجموعه به مرحله تست گرم رسید.

با راه‌اندازی فاز دوم مجتمع فولاد بافت که عملیات اجرائی آن به وسیله قرارگاه خاتم‌الانبیا انجام شده، ظرفیت تولید این مجتمع که پیش از 800 هزار تن بود، به یک‌میلیون‌و 600 هزار تن آهن اسفنجی در سال خواهد رسید.

فاز دوم فولاد بافت با وجود مشکلاتی همچون تغییر قوانین، همه‌گیری ویروس کرونا، قطعی مکرر برق و گاز کارگاه ساخت و... ظرف مدت 32 ماه به پایان رسید و از امروز این فاز وارد راه‌اندازی گرم خواهد شد.

با بهره‌برداری از فاز دوم مجتمع فولاد بافت، زمینه ایجاد اشتغال پایدار بیش از 600 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در منطقه کم‌برخوردار بافت به وجود خواهد آمد و نقش بسزایی در توسعه اقتصادی متوازن این منطقه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، فاز اول شرکت احیای استیل فولاد بافت، در سال 1398 با مشارکت هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان به‌عنوان سهامدار 60‌درصدی که از مجموعه‌های گروه مالی گردشگری است، با هدف خودکفایی صنعتی و تولید محصولات استراتژیک مانند آهن اسفنجی به بهره‌برداری رسیده است.

راه‌اندازی فاز دوم توسعه احیای استیل فولاد بافت در راستای ایده‌های توسعه‌گرایانه گروه مالی گردشگری یکی از چندین پروژه‌ای‌ است که در سال ۱۴۰۲ پیرو وعده شکوفایی پروژه‌های این گروه در سال جاری به انجام رسیده است.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها