|

آغاز ماجراجویی مهدی طارمی در لیگ قهرمانان اروپا

فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا، بالاترین رقابت‌های باشگاهی در فوتبال اروپا از شب گذشته استارت خورده ولی نمایندگان ایرانی شاغل در این لیگ امشب به مصاف رقبا می‌روند. مهدی طارمی در پورتو و سردار آزمون در لورکوزن قرار است امشب فصل جدیدی را تجربه کنند

فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا، بالاترین رقابت‌های باشگاهی در فوتبال اروپا از شب گذشته استارت خورده ولی نمایندگان ایرانی شاغل در این لیگ امشب به مصاف رقبا می‌روند. مهدی طارمی در پورتو و سردار آزمون در لورکوزن قرار است امشب فصل جدیدی را تجربه کنند. اگرچه درباره فیکس بازی‌کردن سردار آزمون در ترکیب لورکوزن اماواگرهای زیادی وجود دارد ولی مهدی طارمی، ستاره ایرانی باشگاه پورتو، مهاجم اول تیمش محسوب می‌شود و بخت اول گل‌زنی برابر اتلتیکومادرید در جدال حساس امشب محسوب می‌شود. 

طارمی در آخرین بازی پورتو برابر ژیل‌وینسته موفق به گل‌زنی در لیگ پرتغال شد و زودتر از موعد هم از زمین مسابقه بیرون کشیده شد تا به قدر کافی برای بازی در لیگ قهرمانان اروپا استراحت کرده باشد. این سومین فصل حضور طارمی در لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن پورتو است. او در این لیگ هنر گل‌زنی‌اش را چندین بار با گشودن دروازه تیم‌هایی از قبیل چلسی، لیورپول و یوونتوس به رخ کشیده و گلی که به چلسی در لیگ قهرمانان اروپا زده هنوز هم یکی از زیباترین گل‌های این لیگ محسوب می‌شود. 

طارمی امشب برای سیزدهمین بار طعم حضور در لیگ قهرمانان اروپا را می‌چشد. او هر دو فصل اخیر، شش بار به میدان رفته که ماحصل حضورش در این لیگ تا به الان سه گل زده و دو پاس گل است.

 در فصل 2020-2021 مهدی طارمی دو بار گل‌زنی کرد و یک بار هم پاس گل داد. او البته در بازی‌های ابتدایی فرصت چندانی نداشت و نهایتا 198 دقیقه از شش بازی را به میدان رفت. در فصل گذشته و با اثبات توانایی‌های فنی این بازیکن، طارمی تبدیل به مهره غیرقابل تعویض پورتو در لیگ قهرمانان شد. او از شش باری که به میدان رفت، یک بار گل‌زنی کرد و یک بار هم به هم‌تیمی‌هایش پاس گل داد. او فصل پیش 495 دقیقه در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرد که همین مورد به‌خوبی میزان تجربه‌اش را افزایش داده است. طارمی البته بدشانس بوده که در لیگ قهرمانان به همراه پورتو، یکی از سخت‌ترین گروه‌ها را داشته است.

 به‌هر‌روی، او در‌مجموع دو فصل و 963 دقیقه بازی، مهیا می‌شود تا امشب در سیزدهمین جدال لیگ قهرمانان اروپایی‌اش به مصاف اتلتیکو‌مادرید سرشناس برود؛ رقیبی که فصل پیش هم دو بار برابر آن به میدان رفت و فقط یک پاس گل داد. او البته در یکی از این دیدارها دروازه اتلتیکو را گشود که داور با سخت‌گیری، 

گل را رد کرد.