|

احداث بندر در یمن توسط امارات

الخلیج اونلاین، در گزارشی به احداث بندر در یمن توسط امارات پرداخته است.

احداث بندر در یمن توسط امارات

در بررسى رسانه های عرب زبان امروز نگاهی انداختیم به عناوین ،خبرگزاری رسمی عراق، الخلیج اونلاین،روسیا الیوم، والجزیره.

در این الخلیج اونلاین،در گزارشی به  احداث بندر در یمن توسط امارات پرداخته است.

 

روسیا الیوم:

 ماجرای بارش برف در مکه چیست؟

حسین القحطانی، سخنگوی مرکز ملی هواشناسی عربستان گفت که ویدئوی منتشر شده از بارش برف در مسجد الحرام نادرست و دستکاری شده است.

 ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان دهنده بارش برف بر کعبه و مکه مکرمه برای نخستین بار در تاریخ عربستان بود.

کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار این فیلم نوشتند که پدیده ای عجیب و غریب در مکه و کعبه رخ داده و این منطقه برای نخستین بار شاهد بارش برف بوده است.

مناطق شمالی عربستان از جمله کوهستان اللوز در منطقه تبوک همواره شاهد بارش برف است اما هفته گذشته کویت که مناطق مرتفع ندارد برای نخستین بار شاهد بارش برف بود.

 

الخلیج اونلاین: 

امارات در یمن بندر احداث می‌کند

دولت مورد حمایت عربستان در یمن، قرارداد امضا شده با امارات برای احداث یک بندر جدید در منطقه راس شروین در استان المهره با سرمایه گذاری صد میلیون دلاری را تصویب کرد.

  رویترز نوشت که این بندر جدید برای فعالیت تجاری و صادرات مواد معدنی در استان المهره در شرق یمن اختصاص می یابد.

بنا به گفته یک منبع در دولت یمن، این قرارداد با شرکت اجهام امارات برای احداث بندر با سیستم احداث، بهره برداری و انتقال مالکیت امضا شده است.

این بندر برای صادرات سنگ آهک و سایر مواد معدنی و تبادل کانتینر و کالا و پهلو گرفتن کشتی اختصاص می یابد.

 

الجزیره: 

مصر در پی جذب سالانه 30 میلیون گردشگر خارجی تا 4 سال آینده

 دولت مصر برای افزایش شمار گردشگران خارجی به 30 میلیون تن ظرف 4 سال آینده برنامه ریزی کرده است.

در حالی که بیشترین تعداد گردشگرانی که مصر در یک سال شاهد بوده مربوط به سال 2010 با 14.7 میلیون گردشگر خارجی می‌شود که 12.5 میلیارد دلار برای این کشور درآمد ایجاد کرد، مصر برنامه‌ریزی کرده که ظرف 4 سال آینده گردشگران خارجی را به 30 میلیون تن برساند.

با پشت سرگذاشتن عوارض کرونا، مصر در سال مالی 2021-2022 توانست از بخش گردشگری 10.7 میلیارد دلار درآمد کسب کند. البته جنگ روسیه و اوکراین و کاهش گردشگران از این دو کشور باعث شد که درآمد مصر از گردشگری نسبت به سال 2019 کمتر باشد.

با اهمیت بخش گردشگری و با وجود امتیازاتی همچون هوای معتدل و سواحل مناسب و آثار باستانی فراوان، دولت مصر هنوز نتوانسته چنان‌که شاید و باید از امکانات خود در عرصه گردشگری استفاده کند و در شمار کشورهایی با بالاترین درآمدهای گردشگری درآید.

 

خبرگزاری رسمی عراق:

 ثبت 45 آتش سوزی در شب سال نوی میلادی در عراق

اداره دفاع مدنی عراق اعلام کرد که در بغداد و سایر استان های عراق در شب سال نوی میلادی، 45 آتش سوزی رخ داد که دلیل 20 مورد از آن آتش بازی جشن سال نو بود.

 اکثر حوادث ساده بوده و از سوی نیروهای آتش نشانی مهار شد.

جودت عبدالرحمن، مدیر رسانه ای دفاع مدنی عراق اعلام کرد که مدیر کل دفاع مدنی دستور داده بود مراکز دفاع مدنی آماده مهار هرگونه آتش سوزی شوند.

وی اشاره کرد که نیروهای آتش نشانی در شب سال نو در تقاطع ها و مناطق نزدیک به گردشگاه ها و مراکز تجاری مستقر بودند.

پیش از این وزارت بهداشت عراق اعلام کرده بود که 150 تن در آتش‌بازی و شلیک هوایی در جشن‌های آغاز سال نو در بغداد مصدوم شدند.