|

پیش‌بینی عجیب وزیر کار درباره وضعیت اشتغال

وزیر کار گفت: پیش‌بینی واقع‌بینانه من این است که دو تا سه سال آینده، وضعیت اشتغال ایران به استانداردهای جهانی برسد.

پیش‌بینی عجیب وزیر کار درباره وضعیت اشتغال

به گزارش شبکه شرق، وزیر، تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش‌بینی کرد که طی دو تا سه سال آینده، وضعیت اشتغال ایران به استانداردهای جهانی برسد.

صولت مرتضو، در حاشیه افتتاح مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران ازنا، بیان اینکه لرستان مزیت‌های مطلوبی در حوزه کشاورزی، گردشگری، صنعت معدن و… دارد، اظهار داشت: برای بهبود شرایط اشتغال در لرستان و کشور سه راهبرد در نظر گرفته شده است.

مرتضوی ارائه آموزش‌های مناسب اشتغال، بازار محور شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌ها، هنرستان‌ها و… را از جمله این راهبردها عنوان کرد و گفت: طی دو سال گذشته، چهار میلیون نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفته‌اند که این نشان می‌دهد ریل‌گذاری به این مسیر سوق داده شده است.

وزیر، تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها و توسعه شهرک‌های صنعتی یکی دیگر از راهبردهای دولت است، گفت: در جای‌جای کشور زیرساخت‌های خوبی برای صنایع سنگین و نیمه‌سنگین وجود دارد.

مرتضوی در ادامه با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش و زیرساخت‌های اشتغال کمبود منابع نداریم، گفت: دراین‌رابطه ۱۵۰ هزار میلیارد در قالب تبصره ۱۸ برای واحدهای نیمه‌تمام لحاظ شده است.

وزیر کار تاکید کرد: حتما پیش‌بینی واقع‌بینانه من این است که دو تا سه سال آینده، وضعیت اشتغال ایران به استانداردهای جهانی برسد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها