|
کدخبر: 843823

سرقت‌های مسلحانه بعد از باخت در سایت های شرط‌بندی

2 برادر نقشه سرقت‌هایشان را از روزی کشیدند که در دام سارقی موبایل قاپ گرفتار شدند.

به گزارش همشهری، 2 برادر نقشه سرقت‌هایشان را از روزی کشیدند که در دام سارقی موبایل قاپ گرفتار شدند. این 2 برادر که تا پیش از آن تمام سرمایه خود را در سایت‌های شرط‌بندی باخته بودند و سرگردان در خیابان پرسه می‌زدند، پس از اینکه قربانی جوان سارق شدند و موبایل یکی از آنها دزدیده شد، به فکر افتادند که با سرقت همه ضررهایی را که تا آن زمان دیده بودند جبران کنند اما خیلی زود دستگیر شدند.

این دو برادر در گفت و گویی کوتاه جزییات جرایم‌شان را شرح داده‌اند.

*انگیزه‌تان از سرقت چه بود؟

هر دو برادر همزمان یک پاسخ مشترک می‌دهند؛ به‌ خاطر بدهی.

*چقدر بدهی داشتید؟

یکی از آنها که طراح نقشه سرقت بوده پاسخ می‌دهد: مبلغ کمی نبود بالای 500میلیون تومان بود. راستش همه این بدهی را به‌خاطر اعتیادی که به سایت‌های شرط‌بندی پیدا کرده بودیم، بالا آوردیم.

*چطور؟

من و برادرم مدت‌هاست که عضو سایت‌های شرط‌بندی شده‌ایم. اکثرا بر سر بازی فوتبال شرط‌بندی می‌کنیم و تا قبل از این همیشه برنده بودیم و حدسمان درست از آب در می‌آمد. اما این اواخر مدام شکست می‌خوردیم و می‌باختیم. به همین دلیل بدهی زیادی بالا آوردیم.

*شغلتان چیست؟

طراح نقشه سرقت می‌گوید برادرم کارش آزاد است اما من در شرکتی کار می‌کردم که اخراجم کردند و بیکار شدم. دلیلش هم این بود که یک جراحی سخت از ناحیه شکم انجام دادم و برای مدت‌ها نتوانستم سرکارم حاضر شوم.آنها هم اخراجم کردند و من ماندم با یک دنیا بدهی و بیکاری.

*همین شد که نقشه سرقت کشیدی؟

خیلی مستاصل شده بودم. برادرم هم دست کمی از من نداشت. او هم بدهکار بود و ما تا به حال حتی برای یک‌بار هم پایمان به اداره پلیس باز نشده و هیچ سابقه‌ای نداشتیم تا اینکه یک روز که بی‌هدف با برادرم در حال پرسه زدن در خیابان بودیم 2 جوان که ترک موتور بودند گوشی موبایل برادرم را که در حال صحبت بود قاپیدند و فرار کردند. آن لحظه بود که ایده سرقت در ذهنم شکل گرفت. این ایده را با برادرم در میان گذاشتم و او هم قبول کرد. راستش این روزها گوشی خیلی گران شده و با سرقت هر موبایل پول خوبی گیرمان می‌آمد.

*چطور دستگیر شدید؟

سر بزنگاه. یعنی زمانی که گوشی مردی را قاپیدیم گشت پلیس ما را دید و به تعقیبمان پرداخت. من و برادرم برای فرار از دست پلیس وارد خیابان یکطرفه شدیم و حتی هنگام فرار با چند خودرو هم برخورد کردیم و خسارت به بار آمد. با وجود این به فرار خود ادامه دادیم تا اینکه در نهایت دستگیر شدیم.

*برای تهدید طعمه‌هایتان از اسلحه استفاده می‌کردید؟

نه هرگز. ما معمولا افرادی را که در حال صحبت با موبایلشان بودند شناسایی می‌کردیم و بعد با قاپیدن موبایلشان فرار می‌کردیم. اسلحه را به‌خاطر امنیت خودم حمل می‌کردم. راستش مدتی قبل در شهرستان با افرادی درگیر شدم و آنها را کتک زدم. از آن زمان آنها تهدید می‌کردند که به‌زودی راهی پایتخت می‌شوند و مرا به قتل می‌رسانند. من هم برای امنیت خود یک اسلحه از طریق اینستاگرام خریدم و همیشه همراهم بود.