|

قضاوت داور ایرانی در آرسنال و بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا

مهبد بیگی داور ایرانی الاصل در بازی بایرن مونیخ و ارسنال حضور داشت. نام او کمتر در میان هواداران ایرانی شناخته شده بود.

قضاوت داور ایرانی در آرسنال و بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا

در بازی شب گذشته آرسنال و بایرن مونیخ، یک داور ایرانی حضور داشت.

مهبد بیگی داور ایرانی الاصل در بازی بایرن مونیخ و ارسنال حضور داشت. نام او کمتر در میان هواداران ایرانی شناخته شده بود اما جالب است بدانید که پیش از این هم در لیگ قهرمانان قضاوت داشت و برای بازی پاری سن ژرمن و دوراموند پرچم زده بود.

مهبد بیگی داور بین المللی فوتبال سوئد است که از سال ۲۰۱۴ کار خود را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد و حالا یکی از چهره‌های مهم داوری این کشور محسوب می‌شود.

مهبد بیگی پیش از این بازیهای دیگری را هم در سطح اروپا قضاوت کرده بود که از جمله آنها باید به بازی فرانسه - قزاقستان اشاره کرد.

او متولد ۱۳۶۵ در سوئد است و در ۳۸ سالگی به سطحی رسیده که همراه با گلن نیبرگ معروف برای بازی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مسافر استادیوم امارات می‌شود.

نکته جالب اینکه بیگی پیش از سفر به انگلیس گفتگویی را هم با رسانه‌های سوئدی انجام داد تا مشخص شود این بازی چه اهمیت ویژه و مهمی برای او و فدراسیون فوتبال سوئد دارد.

مهبد بیگی با پدر و مادر و نام ایرانی، حالا توجه هواداران ایرانی را هم به خود جلب کرده و در حالی که تصاویرش از قضاوت در بازی ارسنال و بایرن مونیخ دست به دست می‌شود، شهرت جالبی در میان هواداران ایرانی کسب می‌کند.

پیش از این کمتر نامی از او در فضای فوتبال ایران وجود داشت اما حضور در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان نام مهبد بیگی را بر سر زبان‌ها می‌اندازد.

 

منبع: ورزش3
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها