|

فدراسیون جهانی اعلام کرد:

«فاطمه مریخ» یکی از ۹ استعداد برتر هندبال زنان جهان

صفحه رسمی فدراسیون جهانی هندبال در آخرین خبر خود ۹ ستاره جوانی که در رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان بزرگسال جهان خواهند درخشید را معرفی کرد.

«فاطمه مریخ» یکی از ۹ استعداد برتر هندبال زنان جهان

به گزارش شبکه شرق، با اعلام سایت رسمی فدراسیون جهانی هندبال، فاطمه مریخ یکی از ۹ استعداد درخشان هندبال جهان معرفی شد.

 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون هندبال، صفحه رسمی فدراسیون جهانی هندبال در آخرین خبر خود ۹ ستاره جوانی که در رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان بزرگسال جهان خواهند درخشید را معرفی کرد.
 
در میان این ۹ بازیکن، فاطمه مریخ ملی پوش هندبال بانوان کشورمان در کنار بازیکنانی از کشورهای مجارستان، دانمارک، فرانسه، سوئد، ژاپن، اسپانیا، جمهوری چک و آنگولا ایستاده است.
 
فاطمه مریخ که در ترکیب نهایی تیم ملی هندبال بانوان کشورمان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ حضور دارد، درخشش خود را از تیم ملی هندبال نوجوانان دختر آغاز کرد و در مسابقات قهرمانی آسیا خوش درخشید و با این تیم قهرمان شد.
 
این هندبالیست جوان سپس به مسابقات قهرمانی جهان پا نهاد و توانست با نمایشهای بی نقص خود در این مسابقات همراه با تیم ملی نوجوانان دختران، نام خود را به عنوان یک پدیده ۱۷ ساله بر سر زبان‌ها بیاندازد.
 
در این مسابقات با وجود اینکه کمتر کسی انتظار داشت در پایان دور مقدماتی، برترین گلزن مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر جهان به مریخ برسد. فاطمه مریخ با تنها ۱۷ سال سن در مقدونیه شمالی نه تنها بیشترین تعداد گل را در این رقابت‌ها به ثمر رساند (۲۸ گل)، بلکه در سه بازی اول در دور مقدماتی، ۵ پاس گل نیز داد.
 
این بازیکن بغل چپ تیم ملی ایران همچنین در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۲۲ نیز با ۳۸ گل برترین گلزن ایران در آن رویداد شد و در مجموع در رده نوزدهم جدول رده بندی برترین گلزنان قرار گرفت.
 
بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی زنان جهان از ۹ تا ۲۶ آذر به میزبانی سه کشور نروژ، دانمارک و سوئد برگزار می‌شود و تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در هرنینگ دانمارک به مصاف رقبای خود خواهد رفت.
 
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها