|
کدخبر: 844653

رکوردشکنی ایران در رقابت‌های کشتی آزاد آسیا

در دومین روز مسابقات قهرمانی کشتی آزاد آسیا صبح امروز کشتی‌گیران ایرانی رقابت‌های خود را با برد پشت سر گذاشتند.

در دومین روز مسابقات قهرمانی کشتی آزاد آسیا صبح امروز کشتی‌گیران ایرانی رقابت‌های خود را با برد پشت سر گذاشتند و به احتمال فراوان در این دوره با گرفتن بیشترین مدال طلا از مسابقات رکوردشکنی می‌کند.

مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا از ساعت 8 صبح امروز (یکشنبه) در شهر اولان باتور مغولستان در حال برگزاری است.

در وزن 61 کیلوگرم داریوش حضرتقلی زاده در دور اول با نتیجه 9 بر 6 مقابل این سانگ چویی از کره جنوبی به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم با نتیجه 14 بر 11 علی بیگ علی بیگوف (کشتی گیر روسی الاصل) قهرمان آسیا از بحرین را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف اکبر کوربانوف از قزاقستان می‌رود.

در وزن 74 کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 7 بر 5 دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف بیامبادورج بات اردن از مغولستان می‌رود.

در وزن 86 کیلوگرم محسن مصطفوی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر دولت مراد اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر مغلوب دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی راه یافت. مصطفوی در این دیدار به مصاف گوان اوک کیم از کره جنوبی می رود.
دروزن 92 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر آدیلت داولومبایف دارنده مدال نقره آسیا و برنز بازی های آسیایی از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف تاکوما اوتسو دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن می‌رود.

در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 11 بر 2 و ضربه فنی سرداربک خولماتوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف باتمانگای انختسوشین از مغولستان رفت و با برتری قاطع در این دیدار به فینال این دوره از مسابقات راه یافت.