|

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان خبر داد:

سد اکباتان در آستانه سرریز قرار گرفت

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان خبر داد: سد اکباتان دومین سد استان همدان در آستانه سرریز قرار گرفت.

سد اکباتان در آستانه سرریز قرار گرفت

   به گزارش شرق، رضا اخلاص مند با بیان اینکه سد اکباتان در آستانه سرریز است، گفت: در حال حاضر سد اکباتان با حجم 32 میلیون و 500 هزار متر مکعب ذخیره به زودی سرریز خواهد کرد. وی با بیان اینکه سد اکباتان به عنوان یک ذخیره استراتژیک تامین آب شرب برای شهر همدان می باشد گفت: اگر همچون گذشته از منبع ذخیره سد اکباتان جهت مصارف شرب شهر در فصول غیر زراعی که رودخانه های عباس آباد ، دره مرادبیگ و خاکو آب کافی برای طرح اختلاط آب دارند، استفاده می شد قطعا امروز حتی نیمی از سد پر نشده بود.

اخلاص مند تاکید کرد: بارندگی های خوب سال جاری، مدیریت منابع و مصارف و کنترل در رودخانه های بالا دست سد اکباتان علت اصلی ذخیره خوب در سد اکباتان می باشد.

وی از تامین بخشی از آب شرب شهر همدان و حق آبه کشاورزی پایین دست سد گفت و افزود: با توجه به شروع فصل زراعی و آبیاری باغات، از هفته گذشته بخشی از آب شرب شهر همدان از سد اکباتان در حال تامین شدن است.

رضا اخلاص مند افزود: سد اکباتان در 5 کیلومتری جنوب شهر همدان احداث شد و با حجم مخزن 34 میلیون و 500 هزار مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از مردم شریف استان همدان درخواست دارم همچون گذشته مدیریت مصرف آب را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ما را در موضوع تامین آب در تمام بخش ها کشاورزی ،شرب و صنعت یاری نمایند.

 

 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها