|

برای نخستین بار در شهرداری همدان :

تصویربرداری هوایی و سه بعدی شهر همدان با مقیاس 500/1 انجام می شود

شهردار همدان گفت: برای نخستین بار در تاریخ شهرداری همدان پرواز هواپیما با هدف تصویربرداری هوایی و سه بعدی با مقیاس 500/1 انجام می شود.

 

 

به گزارش شرق و به نقل از سید مسعود حسینی شهردار همدان ، برای نخستین بار در تاریخ شهرداری همدان پرواز هواپیما با هدف تصویربرداری هوایی و سه بعدی با مقیاس 500/1 انجام می شود.

شهردار همدان با اشاره به انجام مطالعات این پروژه در سال 1402 و اعتبار درنظر گرفته شده برای آن به میزان 150 میلیارد ریال تصریح نمود : به روز رسانی نقشه پایه شهر همدان به مساحت35 هزار هکتار تصویربرداری محدوده و حریم شهر با استفاده از هواپیمای دو موتوره سرنشین دار توسط بخش خصوصی و با اخذ مجوز های لازم از ستاد کل نیروهای مسلح کشور و تصویب شورای اسلامی شهر همدان با همکاری معاونت شهرسازی و معماری و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری همدان و سازمان نقشه برداری غرب کشور اجرا خواهد شد.

وی اظهار نمود : مهمترین هدف این پروژه را بروز رسانی و تدقیق نقشه شهر همدان بعنوان پایه اصلی انجام طرح تفصیلی آینده شهر و نیز بارگزاری در سامانه شهرداری الکترونیک جهت ارائه خدمات غیرحضوری با دقت بالا برشمرد و افزود در این پروژه از تکنولوژی های نوین دوربین 150 مگا پیکسلی رقومی و متریک و همچنین لیزر اسکن (LIDAR) معابر شهر استفاده خواهد شد.

حسینی در پایان افزود : پرواز هواپیمای دو موتوره سرنشین دار از روز شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه و بمدت یک هفته در آسمان شهر همدان انجام خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها