|

استاندار همدان تاکید کرد :

تبدیل همدان به مقصد گردشگری

استاندار همدان گفت: همدان باید به مقصد گردشگری تبدیل شود.

تبدیل همدان به مقصد گردشگری

به گزارش‌ شرق،  علیرضا قاسمی‌فرزاد در حاشیه دیدار از غرفه استان همدان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، با اشاره به اینکه همدان امسال حضور پر رنگ و باکیفیت در نمایشگاه دارد، افزود: سال قبل نیز زحمات زیادی کشیده شده بود اما مطلوب نبود.

 

وی با بیان اینکه امسال استان بر حضور پر قدرت همدان در نمایشگاه تاکید داشت، اظهار کرد: پیگیری و برنامه‌ریزی برای حضور قدرتمند در نمایشگاه از ماه‌ها پیش در دستور کار قرار گرفت و این امر محقق شد.

 

قاسمی‌فرزاد ادامه داد: همدان با ظرفیت و پتانسیل‌های فراوان در حوزه گردشگری یکی از نقاط کم نظیر در سطح کشور است و بیش از ۱۸۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و تفریحی گواه این ادعاست. 

 

وی با بیان اینکه همدان می‌تواند به عنوان مقصد گردشگری در کشور مطرح شود، گفت: باید جاذبه‌های پایتخت تاریخ و تمدن ایران را به طور شایسته‌ای معرفی کنیم تا زمینه حضور گردشگر در همدان بیش از پیش فراهم شود. 

 

استاندار همدان تصریح کرد: اقدامات دو سال گذشته برای پرونده ثبت‌جهانی "هگمتانه و مرکز تاریخی همدان" ستودنی بود و با پیگیری‌های مجدانه استان و وزارتخانه میراث‌فرهنگی بخش عمده‌ای از موانع رفع و در نهایت به طور شایسته‌ای میزبان ارزیاب یونسکو بودیم. 

 

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه منتظر جهانی شدن همدان در سال آینده هستیم، اظهار کرد: پس از ثبت‌جهانی باید تکمیل فرآیند کار را ادامه دهیم و همدان را در قامت جهانی در کشور و دنیا مطرح کنیم. 

 

وی با بیان اینکه توجه به گردشگری یکی از برنامه‌های عملیاتی در استان همدان است، اضافه کرد: با توجه به بحران آب، کشاورزی نمی‌تواند محور توسعه استان باشد و تاکید می‌کنیم مسیر اقتصادی به سمت گردشگری سوق پیدا کند.

 

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه حضور در نمایشگاه گردشگری تهران یکی از زمینه‌های جذب گردشگر و رونق این صنعت جذاب است، گفت: جانمایی‌ غرفه، غرفه‌آرایی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها به شرط حفظ کیفیت از جمله موضوعات مورد تاکید استان بود که محقق شد.

 

وی با اشاره به اینکه همدان در ابتدای مسیر گردشگری قرار دارد، بیان کرد: علاوه بر تمرکز بر گردشگری فرهنگی و اقتصادی باید در حوزه فناوری اطلاعات، توجه به علم و فناوری و دانشگاه‌های قدرتمند نیز تمرکز داشته باشیم.

 

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت در همدان، ادامه داد: پزشکان حاذقی در همدان حضور دارند و باید با توسعه زیرساخت‌های لازم، زمینه حضور گردشگر سلامت را در استان فراهم کنیم. 

 

وی با بیان اینکه گردشگر مُبلغ است و ما باید فرهنگ گردشگرپذیر بودن را در استان تقویت کنیم، افزود: باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار واقعی در همدان باشیم و در ارائه خدمات و زیرساخت‌ها بیش از پیش تلاش کنیم.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها