|

پریسا مقتدی، مدیر تماشاخانه سنگلج:

اگر با موضوع توسعه تماشاخانه به هر دلیل همراهی نمی‌کنید، جان سنگلج را به خطر نیندازید

پریسا مقتدی، مدیر تماشاخانه سنگلج درخصوص تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه با بیان اینکه «نگران جان سنگلج هستیم» واکنش نشان داد.

اگر با موضوع توسعه تماشاخانه به هر دلیل همراهی نمی‌کنید، جان سنگلج را به خطر نیندازید

پریسا مقتدی، مدیر تماشاخانه سنگلج درخصوص تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه با بیان اینکه «نگران جان سنگلج هستیم» واکنش نشان داد.

مدیر تماشاخانه سنگلج با ابراز نگرانی برای ساختمان تماشاخانه سنگلج گفت: «اواخر سال گذشته مطلع شدیم که این ساختمان تخلیه شده و قرار است که نوسازی شود، نه اینکه تخریب شود. از همان موقع تماس‌هایی با آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر داشتیم و از طریق آقای نظری به وزیر محترم و وزارتخانه اطلاع داده و موضوع توسعه تماشاخانه سنگلج پیگیری شد». او با ابراز تأسف از اینکه حدود یک هفته قبل متوجه شده‌اند که در ساختمان مجاور تماشاخانه به‌جای بازسازی، تخریب صورت می‌گیرد، ادامه داد: «چند وقت گذشته حدود هفت تا 10 روز پیش متوجه شدیم که موضوع، نوسازی نیست و دارد تخریب صورت می‌گیرد، خیلی نگران شدیم، بحث الحاقی‌اش در این مرحله اولویت نبود؛ بنابراین از طریق مدیر کمیته هنر کمیسیون فرهنگی شورای شهر، سرکار خانم مرادزاده، مطلع شدیم که تلاش‌هایی شده و ارتباطاتی با شهردار محترم گرفته شده است».

مقتدی درباره پیگیری‌های روزهای گذشته توضیح داد: «طی روزهای گذشته مجددا به آقای نادعلی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و مدیرکل هنرهای نمایشی اطلاع دادیم. عکس و فیلم‌هایی را تهیه کردیم و طی نامه‌نگاری‌هایی که انجام داده‌ایم، اعلام نگرانی کردیم که این تخریب دارد صورت می‌گیرد. در جریان هستم که مدیر‌کل محترم نیز مکاتباتی با وزیر داشته‌اند. با دفتر طرح‌های عمرانی وزارتخانه، جناب آقای جان‌نثار و همکارانشان، مهندس توکلیان گفت‌وگو کردیم که دیدار حضوری از پروژه داشته و با مهندسان آن پروژه نیز صحبت کردند. متأسفانه این‌طور به گوش ما رسید که 20 متر هم می‌خواهند پایه‌ریزی کنند. هر‌چند مهندسان دفتر طرح و برنامه معتقد بودند که اگر دقت لازم در این تخریب و پی‌ریزی بشود، مشکلی پیش نمی‌آید اما آنها هم به سهم خودشان نگرانی‌هایی داشتند. به‌هر‌حال 30 سال از ساخت آن ساختمان می‌گذرد و به نوعی این دو ساختمان در گذر زمان به هم تکیه داده‌اند».

این هنرمند و مدیر صاحب‌نام تئاتر و سینما در پایان تصریح کرد: «نگران جان سنگلج هستم و تلاش خودمان را کرده‌ایم. درخواست عاجزانه خانواده تئاتر از مدیران ارشد شهرداری به‌خصوص شهردار محترم منطقه 12 و شهردار محترم تهران جناب زاکانی است که اگر با موضوع توسعه تماشاخانه و الحاق این ساختمان و زمین کناری به هر دلیلی همراهی نمی‌کنند، خواهش می‌کنم، عاجزانه خواهش می‌کنم که جان سنگلج را به خطر نیندازند. جان این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیندازند».

 

 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها