|

تاریخ مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»

تاریخ دو مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» مشخص شد.

تاریخ مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»

به گزارش شبکه شرق، اولین مناظره میان «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» دو کاندیدایانتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا پنج‌شنبه «هفتم تیر ماه ۱۴۰۳» اعلام شد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین این کشور امروز «چهارشنبه» توافق کردند که دو مناظره در ماه‌های ژوئن و سپتامبر برگزار کنند.

بر اساس اعلام این رسانه، اولین مناظره در روز ۲۷ ژوئن (پنج‌شنبه، هفتم تیر ماه ۱۴۰۳) به میزبانی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان که زمینه را برای اولین رویارویی ریاست جمهوری طی چند هفته آینده فراهم کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، جو بایدن در این خصوص اعلام کرد: من دعوتی از سوی سی‌ان‌ان برای مناظره در ۲۷ ژوئن دریافت کرده و آن را پذیرفتم.

این در حالیست که دونالد ترامپ نیز به «کیتلان کالینز» از مجریان سی‌ان‌ان گفت: پاسخ من مثبت است، من (برگزاری مناظره را) می‌پذیرم.

در شرایطی که حدود پنج ماه به انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، پیشتر دونالد ترامپ در پیامی جو بایدن را برای مناظره انتخاباتی دعوت کرده بود.

ترامپ در شبکه اجتماعی «تروت سوشال» (‌Truth Social) نوشته بود: برای صلاح کشورمان مهم است که من و جو بایدن در مورد موضوعاتی که برای آمریکا و مردم آمریکا حیاتی‌اند، بحث کنیم. من او را به مناظره در هر زمان و هر مکانی دعوت می‌کنم.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها