|

بیانیه وزارت امور خارجه ایران:

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی حق ذاتی دفاع مشروع را اعمال کردند

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای رسمی به عملیات نظامی ایران علیه اسرائیل واکنش نشان داد.

 نیروهای مسلح جمهوری اسلامی حق ذاتی دفاع مشروع را اعمال کردند

به گزارش شبکه شرق، وزارت امور خارجه ایران در بیانیه‌ای، عملیات نظامی امشب ایران علیه اسرائیل را در راستای حق ذاتی دفاع مشروع ایران و براساس ماده 51 منشور ملل متحد خواند.

در بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی آمده است:

«نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اِعمال حق ذاتی دفاع مشروع مصرح در ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن مستشاران رسمی نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند و به ویژه حمله نظامی مورخ ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق، در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ مجموعه ای از حملات نظامی علیه پایگاه‌های نظامی این رژیم را به انجام رساندند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید مجدد بر پایبندی خود نسبت به اصول و اهداف منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل، بر عزم خویش برای دفاع قاطع از حاکمیت، تمامیت سرزمینی و منافع ملی خود در برابر هرگونه استفاده غیرقانونی از زور و تجاوز تأکید می‌نماید.

توسّل جمهوری اسلامی ایران به اقدامات دفاعی در اِعمال حق دفاع مشروع، نشان دهنده رویکرد مسئولانه ایران نسبت به صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی در زمانی است که اقدامات غیرقانونی و نسل‌کُشی توسط رژیم آپارتاید اشغالگر صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تجاوزات نظامی مکرر این رژیم علیه دولت‌های همسایه و آتش افروزی در منطقه و فراتر از آن ادامه دارد.

جمهوری اسلامی ایران در صورت لزوم در اتخاذ اقدامات دفاعی بیشتر در جهت صیانت از منافع مشروع خود در برابر هرگونه اقدامات متجاوزانه نظامی و استفاده غیرقانونی از زور، تردیدی به خود راه نخواهد داد.»

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها