|

نتانیاهو: هزینه سنگینی در نوار غزه متحمل شدیم

نخست‌وزیر رژیم اسراییل گفت: من این مساله را برای جامعه بین‌المللی روشن کردم که جنگ در غزه بدون بازگشت ربوده شده‌ها (اسرای اسراییلی) متوقف نمی‌شود.

نتانیاهو: هزینه سنگینی در نوار غزه متحمل شدیم

به گزارش شبکه شرق، نخست‌وزیر رژیم اسراییل امروز (یکشنبه) در سخنانی به هزینه سنگین جنگ در نوار غزه برای این رژیم اذعان کرد.

به گزارش شبکه الجزیره، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسراییل در ابتدای جلسه کابینه جنگ گفت: من این مساله را برای جامعه بین‌المللی روشن کردم که جنگ در غزه بدون بازگشت ربوده شده‌ها (اسرای اسراییلی) متوقف نمی‌شود.

وی مدعی شد: نبرد به سرعت درحال پیشروی و اسرائیل در یک قدمی پیروزی است.

نخست‌وزیر رژیم اسراییل در ادامه اذعان کرد: با این وجود ما بهای سنگینی را پرداخت کردیم.

نتانیاهو اضافه کرد: ما آماده هستیم به توافق برسیم تا گروگان‌ها (اسرای اسراییلی) را از غزه آزاد کنیم اما نمی‌توانیم در این مسیر از حماس پیروی کنیم.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

منبع: ایرنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها