|

بازداشت تعدادی از پشتیبانی‌کنندگان حمله تروریستی در چابهار و راسک

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اعلام کرد: چند نفر از افرادی که حمله تروریستی در چابهار و راسک را پشتیبانی می‌کردند، بازداشت شدند و برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده و تحقیقات در موردشان ادامه دارد.

بازداشت تعدادی از پشتیبانی‌کنندگان حمله تروریستی در چابهار و راسک

به گزارش شبکه شرق، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: چند نفر از افرادی که حمله تروریستی چابهار و راسک را پشتیبانی می‌کردند دستگیر شدند و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد رضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در راهپیمایی روز جهانی قدس درباره حمله‌های تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق گفت: دشمن صهیونیستی در پی شکست‌های مفتضحانه و غیرقابل جبران که به فرمایش رهبر انقلاب اسلامی در ۱۵ مهر ماه سال گذشته متحمل شد، اقدام به کشتن زنان، کودکان و افراد بیگناه کرده است و از آنجایی که هیچ گونه موفقیتی حتی در نسل کشی به دست نیاورده به دنبال این است که به گونه‌ای فرافکنی کند و شکست خود را جبران کند و لذا به ترور افراد تاثیرگذار و عناصر موثر برای دفاع از مقاومت و مردم غزه، اقدام کرده است.

وی با اشاره به اینکه حمله به سفارت و کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق یکی از مواردی است که حکایت از شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی دارد، ادامه داد: این رژیم کودک‌کش برای اینکه جنایات‌ خود را پوشش دهد، اقدام به ترورهای کور در اقصا نقاط کشورهای حوزه مقاومت می‌کند و از جمله این موارد حرکت مذبوحانه جیش الظلم به دستور اربابان اسرائیلیشان در چابهار و راسک است که شکر خدا به هوشیاری مثال زدنی نیروهای مسلح در فراجا، سپاه و مرزبانی توطئه آن‌ها به سرعت شکست خورد و پس از چند ساعت تمام تروریست‌ها به درک واصل شدند و نتوانستند هیچ اقدامی انجام دهند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز حضور مثال زدنی مردم در صحنه، چه در کشور ما و چه در اقصا نقاط دنیا نشان دهنده این است که این رژیم کودک‌کش نفس‌های آخرش را می‌کشد و هیچ جایگاهی در اذهان عمومی دنیا ندارد و باید هر چه زودتر بساطش را برچیند و به زباله‌دان تاریخ ملحق شود، افزود: از قبل پرونده‌ای در دادسرای تهران علیه ظلم و کودک کشی رژیم صهیونیستی تشکیل و اقدام‌هایی انجام شده است، همچنین آفریقای جنوبی شکایتی را در دیوان بین‌المللی لایحه مطرح کرده که البته انتظار بین‌المللی این بود قضات این دادگاه بهتر از این عمل کنند چرا که از رژیمی خواستند نسل کشی را مهار کند که خودش ارتش را به نسل کشی تحریک می‌کند.

پورخاقان گفت: از تمام جوامع بین المللی انتظار می‌رود که مقابل این ظلم و ستم بایستند و سازمان ملل متحد و شورای امنیت طی فصل هفتم اساسنامه سازمان ملل و شورای امنیت به وظیفه خود عمل کنند و این رژیم را متقاعد کند که دست از نسل کشی بردارد و امیدواریم هر چه زودتر شاهد نابودی رژیم صهیونیستی باشیم.

وی همچنین از دستگیری چند نفر از افرادی که حمله تروریستی در چابهار و راسک را پشتیبانی می‌کردند، خبر داد و افزود: برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده و تحقیقات در موردشان ادامه دارد.

تعدادی از تروریست‌ها و اشرار مسلح وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه در ساعات اولیه بامداد پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه به قصد برهم زدن امنیت و سلب آرامش مردم به طور همزمان به پنج نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی برقرار کننده امنیت در شهرهای چابهار و راسک در سیستان و بلوچستان حمله کردند که با عملیات نیروی زمینی سپاه با مشارکت نیروهای فرماندهی انتظامی تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد. ️

در این عملیات ۱۸ نفر از تروریست‌ها و اشرار مسلح مهاجم به هلاکت رسیدند و ۱۰ نفر از نیروهای حافظ امنیت نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند. ️

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها