|

نتانیاهو خطاب به بایدن: با این سرعت، وجدان اخلاقی خود را از دست دادید؟

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در سخنانی از موضع رئیس جمهور آمریکا در قبال جنگ غزه به شدت انتقاد کرد . وی در این باره اظهار داشت: «با این سرعت، وجدان اخلاقی خود را از دست دادید و به دلیل نزدیک بودن انتخابات آمریکا، می خواهید جنگ متوقف شود؟».وی اضافه کرد: هیچ فشار بین‌المللی ما را از دستیابی به تمام اهداف جنگ باز نخواهد داشت، ما به رفح حمله می‌کنیم و اقدام ما در آنجا چند هفته به طول خواهد انجامید.

نتانیاهو خطاب به بایدن: با این سرعت، وجدان اخلاقی خود را از دست دادید؟

به گزارش شبکه شرق، نخست‌وزیر اسرائیل امروز (یکشنبه) در سخنانی از موضع رئیس جمهور آمریکا در قبال جنگ غزه به شدت انتقاد کرد و از او خواست تا هفتم اکتبر، روز شروع عملیات طوفان الاقصی علیه اسرائیل را فراموش نکند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در این باره اظهار داشت: «با این سرعت، وجدان اخلاقی خود را از دست دادید و به دلیل نزدیک بودن انتخابات آمریکا، می خواهید جنگ متوقف شود؟».

وی خطاب به دولت آمریکا افزود: هفتم اکتبر(روز شروع عملیات طوفان الاقصی) را فراموش کرده‌اید؟ به جای فشار آوردن به اسرائیل، فشار را بر حماس اعمال کنید.

نتانیاهو درباره حمله احتمالی به رفح د رجنوب نوار غزه نیز گفت: اگر اکنون و قبل از دستیابی به تمام اهداف، جنگ را متوقف کنیم، به این معنی است که اسرائیل در جنگ شکست خورده است و ما چنین اجازه‌ای را نخواهیم داد.

وی اضافه کرد: هیچ فشار بین‌المللی ما را از دستیابی به تمام اهداف جنگ باز نخواهد داشت، ما به رفح حمله می‌کنیم و اقدام ما در آنجا چند هفته به طول خواهد انجامید.

وی همچنین اظهار کرد: فشار بین‌المللی برای توقف جنگ از طریق برگزاری انتخابات وجود دارد، اما ما تسلیم این فشارها نخواهیم شد.

نخست‌وزیر اسرائیل با بی‌توجهی به تمامی قوانین و درخواست‌های نهادهای بین‌المللی، بر ضرورت حمله زمینی به شهر رفح در جنوب نوار غزه تاکید دارد و همین مساله حتی منجر به تشدید اختلافات میان وی و رئیس جمهوری آمریکا شده است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها