|

واکنش ترامپ به کشته شدن سربازان آمریکایی در اردن

ترامپ در واکنش به کشته سربازان آمریکایی در اردن، این حمله پهپادی را وحشیانه خواند و نتیجه عملکرد ضعیف بایدن توصیف کرد.

واکنش ترامپ به کشته شدن سربازان آمریکایی در اردن

به گزارش شبکه شرق، ترامپ «ضعف و تسلیم شدن» جو بایدن را عامل حمله مرگبار پهپادی در اردن علیه نیروهای آمریکایی عنوان کرد.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در واکنش به حمله پهپادی صورت‌گرفته علیه نیروهای آمریکایی در اردن ادعا کرد که «ضعف و تسلیم شدن جو بایدن»، باعث حمله مرگبار پهپادی در اردن علیه نظامیان آمریکایی شده است.

ترامپ در پستی در شبکه اجتماعی «Truth Social»، این حمله پهپادی را وحشیانه خواند و نتیجه عملکرد ضعیف بایدن توصیف کرد.

حمله ترامپ به بایدن تنها چند ساعت پس از آن صورت گرفت که جو بایدن کشته شدن سه نظامی آمریکایی در اردن را تایید کرد.

همچنین «لوید جی آستین»، وزیر دفاع آمریکا در واکنش به حمله علیه نیروهای ایالات متحده در اردن و در نزدیکی مرز سوریه بیانیه‌ای صادر کرد.

وزیر دفاع آمریکا که وزارتخانه تحت امرش به پنتاگون نیز معروف است، در این بیانیه گفته است: «من از کشته شدن سه تن از نظامیان آمریکایی و مجروح شدن دیگر نیروها در حمله علیه نیروهای ما و ائتلاف که به پایگاهی در شمال شرقی اردن در نزدیکی مرز سوریه صورت گرفت، خشمگین و متأسفم. کل وزارت دفاع به‌خاطر از دست دادن آنها عزادار است.»

لوید آستین در ادامه مدعی شده است: «نیروهای شبه‌نظامی تحت حمایت ایران مسئول این حملات مستمر به نیروهای آمریکایی هستند و ما در زمان و مکان مورد نظر پاسخ خواهیم داد.»

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفته است که رئیس‌جمهور و من، حملات به نیروهای آمریکایی را تحمل نخواهیم کرد و ما تمام اقدامات لازم را برای دفاع از ایالات متحده، نیروهای خود و منافع خود انجام خواهیم داد.

این بیانیه پس از حمله به نیروهای آمریکایی در اردن صادر شده است. در واکنش به حمله پهپادی علیه نیروهای آمریکایی در اردن، کاخ سفید اعلام کرد که جلسه مشورتی امنیت ملی آمریکا با حضور مشاور امنیت ملی و به همراه وزیران امور خارجه و دفاع، مدیر سیا و رئیس ستاد ارتش در حضور «جو بایدن» برگزار شده است.

کاخ سفید گفته است که در این جلسه مدیر اطلاعات ملی آمریکا، معاون مشاور امنیت ملی، رییس کارکنان کاخ سفید و سفیر واشنگتن در سازمان ملل نیز حضور داشتند.

برگزاری این جلسه فوری پس از کشته شدن حداقل سه آمریکایی در اردن در جریان حمله پهپادی صورت گرفت.

یک مقام نظامی آمریکایی هم به الجزیره گفته است که ما همچنان در حال بررسی مکانی هستیم که حمله به نیروهای ما در اردن از آنجا آغاز شده است.

از سوی دیگر، مقاومت اسلامی عراق با صدور بیانیه‌ای مسؤولیت حمله به نیروهای آمریکایی در اردن را برعهده گرفت.

در این بیانیه، مقاومت اسلامی عراق گفته است: «ما مسؤولیت خود را در قبال حمله‌ای که نیروهای آمریکایی را در اردن هدف قرار داد اعلام می‌کنیم.»

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها