|

خبرگزاری لبنان: اسرائیل جنوب لبنان را بمباران کرد

خبرگزاری لبنان اعلام کرد: اسرائیل جنوب لبنان را با فسفر سفید بمباران کرده است.

خبرگزاری لبنان: اسرائیل جنوب لبنان را بمباران کرد

به گزارش شبکه شرق، خبرگزاری لبنان اعلام کرد که ارتش اسرائیل، بخش شرقی شهرک مرزی «میس الجبل» را با خمپاره‌های حاوی ماده ممنوعه فسفر سفید هدف قرار داد تا خودرو‌های خود را از این منطقه به عقب ببرد.

طبق توافق‌نامه ژنو سال ۱۹۸۰ خمپاره‌های فسفری، سلاحی ممنوعه در جهان است و استفاده از فسفر سفید به عنوان سلاحی آتش‌زا علیه انسان‌ها و محیط زیست، ممنوع است.

همچنین این خبرگزاری گزارش داد، یک پهپاد ارتش اسرائیل راکتی را به حیاط خانه‌ای در مرکز شهرک «کوکبا» شلیک کرد که تنها خسارات مالی برجای گذاشت و همین‌طور یک راکت در میان خانه‌های شهرک «حولا» سقوط کرد.

علاوه بر این، یک پهپاد ارتش اسرائیل خودرویی را در بازار «الخان» در نزدیکی شهرک «کوکبا» هدف قرار داد و توپخانه این ارتش ۲ خمپاره را به اطراف این شهرک شلیک کرد.

جنگنده‌های اسرائیلی نیز حملات هوایی را علیه مناطق اطراف دو شهرک «رب الثلاثین-الطیبه» و «العدیسه» انجام دادند و اطراف شهرک «یارین» نیز هدف حمله توپخانه‌ای قرار گرفت.

حزب‌الله لبنان و گروه‌های فلسطینی در لبنان در راستای همبستگی با نوار غزه که از هفتم اکتبر، تقریبا هر روزه حملات پراکنده‌ای را اسرائیل انجام می‌دهند.

در حملاتی که ارتش اسرائیل تا چهارشنبه علیه مناطق جنوبی لبنان انجام داده است، ۳۰ غیرنظامی لبنانی از جمله سه خبرنگار و سه کودک، یک سرباز ارتش لبنان، پنج تن از نیرو‌های گردان القسام، شاخه لبنان و نیز ۱۶۲ تن از نیرو‌های حزب‌الله کشته شدند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها