|

ارتش روسیه کنترل کامل شهر مارینکا در اوکراین را در دست گرفت

ارتش روسیه شامگاه دوشنبه از کنترل کامل شهر مارینکا در دونتسک اوکراین خبر داد.

ارتش روسیه کنترل کامل شهر مارینکا در اوکراین را در دست گرفت

 

به گزارش شبکه شرق، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه روز دوشنبه در جریان دیدار با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد که ارتش روسیه شهر مارینگا در جمهوری دونتسک را به طور کامل آزادسازی کرده است.

وزیر دفاع روسیه تاکید کرد که آزادسازی مارینکا سبب خواهد شد تا حمایت از منطقه دونتسک در برابر آتشبار نیروهای اوکراینی با فعالیت بیشتری انجام شود.

«اوکراینی‌ها در بهترین حالت می‌توانند از مواضع فعلی خود دفاع کنند» این اظهاراتی است که ژنرال ژان پل پالومروس فرمانده سابق ناتو در مصاحبه با فرانس‌اینفو درباره چشم‌انداز ماه‌های آتی جنگ اوکراین بیان کرد.

رئیس سابق ستاد نیروی هوایی فرانسه در اشاره به ضدحملاتی که اوکراین در تابستان با هدف بازپسگیری اراضی تحت کنترل روسیه آغاز کرد، گفت «اوکراینی‌ها زمستان وحشتناکی را در پیش دارند. نباید خودمان را گول بزنیم و انتظار بیشتری از حفظ مواضع کنونی داشته باشیم».

دبیرکل ناتو ینس استولتنبرگ هم اوایل ماه میلادی جاری با اعتراف به شکست ضدحملات اوکراین، گفت «باید برای اخبار بد آماده باشیم و در زمان‌های خوب و بد در کنار اوکراین بمانیم».

اظهارات استولتنبرگ و سایر مقام‌های غربی از جمله رئیس‌جمهور فرانسه امانوئل ماکرون درباره لزوم حمایت از اوکراین برای ممانعت از پیروزی روسیه در حالی است که جدیدترین دور کمک اروپا به اوکراین معادل ۵۴ میلیارد دلار در اوایل دسامبر (ماه میلادی جاری) در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل با مخالفت نخست‌وزیر مجارستان به تصویب نرسید. در همین حال، پیشنهاد کمک ۶۰ میلیارد دلاری ایالات متحده برای کی‌یف در کنگره آمریکا متوقف شده و تصمیم‌گیری درباره آن به سال ۲۰۲۴ موکول شده است.

این ژنرال بازنشسته فرانسوی گفت در حال حاضر سطح کمک‌ها از اوکراین کافی نیست و «باید حرف و عمل خود را یکی کنیم».

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها