|

جزئیات جدید درباره مذاکرات آتش‌بس اعلام شد

دو منبع امنیتی مصری اعلام کردند: مصر و قطر که قبلا برای آتش‌بس یک هفته‌ای و آزادی اسرا مذاکره کردند بر افزایش کمک‌ها و بازگشایی گذرگاه کرم ابوسالم قبل از آغاز هرگونه مذاکره‌ای پافشاری کردند.

جزئیات جدید درباره مذاکرات آتش‌بس اعلام شد

به گزارش شبکه شرق، منابع مصری اعلام کردند که رژیم اسراییل و جنبش حماس از تمدید آتش‌بس و آزادی اسرا استقبال می‌کنند، اما همچنان اختلافاتی درباره چگونگی اجرای آن وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دو منبع امنیتی مصری اعلام کردند: مصر و قطر که قبلا برای آتش‌بس یک هفته‌ای و آزادی اسرا مذاکره کردند بر افزایش کمک‌ها و بازگشایی گذرگاه کرم ابوسالم قبل از آغاز هرگونه مذاکره‌ای پافشاری کردند. ارسال کمک‌ها به دلیل عملیات تفتیش به تأخیر افتاده‌است و هنوز وارد غزه نشده‌است.

به گفته این منابع، رژیم اسراییل و جنبش حماس از تمدید آتش‌بس و آزادی اسرا استقبال می‌کنند، اما همچنان اختلافاتی درباره چگونگی اجرای آن وجود دارد.

این دو منبع اعلام کردند: حماس بر آتش‌بس کامل و توقف حملات هوایی در غزه و عقب نشینی نیروهای اسرائیلی به عنوان شرط اصلی برای مذاکرات اصرار دارد. حماس موافقت خود را با تکمیل آتش‌بس و تحویل اسرا با لیست خود و بدون مداخله هیچ طرفی اعلام کرده‌است. اسرائیل نیز با لیست حماس موافقت کرد، اما خواهان جدول زمانی و دیدن لیست اسرا قبل از مشخص کردن موعد و مدت آتش‌بس است.

رژیم اسراییل نیز با عقب نشینی نیروها از غزه مخالفت کرده‌است.

دنیل هاگاری، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر مدعی شد: برای من مهم است که بگویم ارتش اسرائیل مصمم به تکمیل مأموریت نابودی حماس است.

هنوز هیچ واکنشی از سوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسراییل یا حماس صادر نشده‌است.

این در حالی است که در هفتاد و سومین روز از تجاوزات اشغالگران به غزه، این نبرد به سمتی می‌رود که صهیونیست‌ها انتظار نداشتند. آنها با توهم اینکه گسترش تهاجم، عملیات مقاومت را تضعیف می‌کند با وضعیتی متفاوت روبه‌رو شده‌اند،‌ به طوریکه در حال حاضر خسارات جانی و مادی زیادی را تجربه می‌کنند.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها