|

سناتور جمهوری خواه: باید دست به اقدامات تلافی جویانه علیه ایران بزنیم

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه دولت جو بایدن را به نرمش در برابر ایران متهم کرده است.

سناتور جمهوری خواه: باید دست به اقدامات تلافی جویانه علیه ایران بزنیم

به گزارش شبکه شرق، بی‌بی‌سی نوشت: سناتور کاتن یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری فاکس، با اشاره به حملات صورت گرفته علیه پایگاه‌های آمریکا به وسیله شبه‌نظامیان وابسته به ایران، خواستار «اقدامات تلافی‌جویانه گسترده» در برابر ایران شد.

به گفته سناتور کاتن، از زمان به روی کار آمدن جو بایدن،‌ شبه‌نظامیان نزدیک به ایران بیشتر از ۱۵۰ بار به مواضع نظامیان آمریکا در خاورمیانه حمله کرده‌اند اما ایالات متحده در واکنش به آن تنها چند حمله محدود علیه مواضع شبه‌نظامیان نیابتی انجام داده است.

سناتور کاتن گفت:‌ «راه متوقف کردن این حملات نگرانی، خودداری و احتیاط نیست. باید دست به اقدامات تلافی‌جویانه گسترده زد تا مشخص شود حمله به نیروهایمان را تحمل نخواهیم کرد.»

به گفته آقای کاتن، در غیر این صورت ممکن است یک حمله پرتلفات علیه نظامیان آمریکایی در منطقه صورت گیرد.

او گفت: «ما وقتی حمله می‌کنیم، به انبارهای خالی حمله می‌کنیم ... بایدن در پی مصدوم شدن نیروهای نظامی ایران نیست.»

تام کاتن که عضو کمیته‌های نیروهای مسلح و اطلاعات مجلس سناست، خواستار حمله مستقیم به نظامیان ایرانی مانند حمله به نیروی دریایی ایران و غرق کردن ۵ شناور در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان شد.

از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر، مواضع نظامیان آمریکایی در خاورمیانه دست‌کم ۷۰ بار مورد حمله قرار گرفته است.

هفته گذشته هم در تلافی شلیک یک موشک بالستیک با برد کوتاه به یک موضع نظامیان آمریکا در عراق،‌ یک هواپیمای نظامی آمریکا به خودروی نظامی شلیک کننده موشک و خدمه آن حمله کرد.

 

منبع: انتخاب
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها