|

سفر احمدی نژاد به کشور مخالف آتش بس در غزه /گواتمالا به نفع اسرائیل رأی داد

​در روزهایی که سکوت احمدی نژاد درباره حوادث غزه حاشیه ساز شده است و سفرش به گواتمالا برای چند روزی او را به متن خبرها آورده بود، شب گذشته این کشور در لیست مخالفان آتش بس در غزه قرار گرفت.

سفر احمدی نژاد به کشور مخالف آتش بس در غزه /گواتمالا به نفع اسرائیل رأی داد

به گزارش شبکه شرق، شب گذشته، مجمع عمومی سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی در مورد درگیری‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی را تصویب کرد. اما کشورهای اتریش، کرواسی، جمهوری چک، فیجی، گواتمالا، مجارستان، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، پاپوآ گینه نو، پاراگوئه و تونگا در کنار آمریکا و رژیم صهیونیستی به قطعنامه ارائه شده از سوی کشورهای عربی در مجمع عمومی سازمان ملل که خواستار آتش‌بس فوری انسانی در غزه بود، رأی ندادند.

حضور گواتمالا در لیست کشورهای مخالف این قطعنامه از این منظر جالب توجه است، که طی چند هفته اخیر بارها نام این کشور در رسانه های ایران مطرح شده است آنهم به بهانه سفر رئیس جمهوری پیشین ایران به این کشور.

چند هفته پیش بود که محمود احمدی نژاد برای حضور در یک کنفرانس مرتبط با آب، قصد سفر به گواتمالا را داشت اما با مخالفت نهادهای امنیتی مواجه شد و برای چند ساعتی پاسپورتش در فرودگاه توقیف شد.

یکی از دلایل نهادهای امنیتی برای سفر احمدی نژاد به گواتمالا، نفوذ بالای اسرائیل در این کشور بود. هرچند احمدی نژاد در نهایت با دادن تعهد کتبی درباره پذیرش مسئولیت این سفر، راهی گواتمالا شد اما رأی شب گذشته این کشور به نفع اسرائیل تایید کننده همان نگرانی نهادهای امنیتی بود.

همان روزها کانال تلگرامی دولت بهار منتسب به رئیس جمهور پیشین ایران در پاسخ به ادعای نفوذ اسرائیلی ها در کشوز گواتمالا؛ متنی با عنوان«گواتمالا در یک نگاه!» منتشر کرده که به نظر یک رپرتاژ آگهی برای این کشور می آمد تا صرفا یک ارائه اطلاعات.

 

منبع: خبر آنلاین
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها