|
کدخبر: 851763

انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور:

اصلا گشت ارشاد نداریم؛ پلیس امنیت اخلاقی هستند

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: اصلا گشت ارشاد نداریم اینها پلیس امنیت اجتماعی است که به همه مسایلی که خلاف قانون باشد یا جرم باشد می پردازد.

 انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور شب گذشته چهارم مرداد در پاسخ به مصطفی امامی مجری برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش درباره شیوه اجرایی گشت امنیت اخلاقی و اینکه با این شیوه موافقت دارد یا خیر بیان کرد: ما جلسه ای امروز داشتیم که نیروی انتظامی گزارش می داد و طبق آن شاید ۱۰ درصد از مواردی که نیروی انتظامی برخورد می کند درباره مسأله پوشش است آن هم درباره بی حجابی و برهنگی است وگرنه اکثر برخوردهای نیروی انتظامی با مسأله سرقت، زورگیری مواد مخدر و... مواردی است که واقعا ضامن امنیت ماست مربوط می شود.

وی ادامه داد: ممکن است ضابطین خطاهایی هم انجام دهند و طبق دستوری که به آنها داده شده عمل نکنند اما مواردی که پیش آمد حتما در جریان هستید که مواخذه شدند کسانیکه خارج از ضابطه عمل کردند و عذرخواهی شد از کسیکه به گونه ای کرامت او پایمال شد. باید توجه داشت که جایگاه پلیس امنیت ما باید حفظ شود چون اقتدار آنها باعث می شود خانم ها با امنیت تردد کرده و مردم حس آرامش کنند.

خزعلی یادآور شد: با خطاها باید برخورد کرد، اصلاح شود و در جلسه امروز درباره همه اینها صحبت کرد آموزش های کافی داده شود و مسایل قانونی در قالب فرهنگ جا بیفتد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در ادامه در واکنش به گفته مجری درباره خطاهایی که از طرف گشت های امنیت اخلاقی رخ می دهد و خستگی را به تن همگان می گذارد تصریح کرد: بسیاری از این موارد بزرگنمایی است و خارج از آن چیزی که بوده مطرح می شود و در شبکه های اجتماعی بد القا می کنند.

وی در پایان گفت: ما اصلا گشت ارشاد نداریم اینها پلیس امنیت اجتماعی است که به همه مسایلی که خلاف قانون باشد یا جرم باشد می پردازد و ممکن است از جمله آنها به برهنگی بپردازند که آن هم در قانون جرم است.