|
کدخبر: 843747

از سوی دولت ژاپن؛

دختران پوتین و همسر و دختر لاوروف تحریم شدند

وزارت خارجه ژاپن اعلام کرد، این کشور ۲۸ سازمان و ۳۹۸ شخص دیگر را به فهرست تحریمی‌های افراد روسی اضافه کرد.

به گفته وزارت خارجه ژاپن، این کشور ۲۸ سازمان و ۳۹۸ شخص دیگر را به فهرست تحریمی‌های افراد روسی اضافه کرد؛ از جمله این افراد می‌توان به دختران ولادیمیر پوتین و همسر و دختر سرگئی لاوروف اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دولت ژاپن دارایی‌های«کاترینا تیخونووا» و « ماریا ورونتسوا»، دختران ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، «یکاترینا وینوکورووا»، دختر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و «ماریا لاوروف»، همسر این وزیر خارجه را مسدود کرد.

معاونان مجلس دومای روسیه نیز از طرف دولت ژاپن تحت تحریم‌هایی هستند.

وزارت خارجه ژاپن در بیانیه‌ای درخصوص حمله روسیه به اوکراین، تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کرده است؛ این تحریم‌ها «اسبربانک»، بزرگترین بانک روسیه و «آلفا بانک»، بزرگترین بانک خصوصی این کشور را هدف قرار داده است و به موجب این تحریم‌ها، تمامی دارایی‌های آن‌ها مسدود خواهد شد.

به علاوه، از تاریخ ۱۲ مه، سرمایه‌گذاری مستقیم در روسیه ممنوع اعلام می‌شود و صرفا تحت شرایطی خاصی این اجازه داده خواهد شد.

این در حالی است که میخائیل گالوزین سفیر روسیه از تصمیم ژاپن برای اخراج هشت روس از جمله دیپلمات‌ها به دلیل درگیری در اوکراین انتقاد کرد.

وزارت خارجه ژاپن جمعه اعلام کرد که هشت مقام سفارت و نمایندگی تجاری روسیه را اخراج می کند.

گالوزین در مصاحبه آنلاین با یک تلویزیون دولتی روسیه گفت که این اقدام مغایر با روح روابط دوجانبه است. وی افزود که چنین اقدام غیردوستانه‌ای را نمی‌توان نادیده گرفت و به اقدامات متقابل احتمالی اشاره کرد.

گالوزین همچنین در توجیه تعلیق مذاکرات پیمان صلح با ژاپن گفت که این تصمیم در پاسخ به مجموعه‌ای از اقدامات غیردوستانه‌ای که ژاپن علیه روسیه انجام داده بود، اتخاذ شد.