|
کدخبر: 842411

نخست‌وزیران ۳ کشور اتحادیه اروپا به کی‌یف می‌روند

نخست‌وزیران جمهوری‌های چک، لهستان و اسلوونی به‌عنوان سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز برای دیدار با رئیس‌جمهور اوکراین به کی‌یف سفر می‌کنند.

نخست‌وزیران جمهوری‌های چک، لهستان و اسلوونی به‌عنوان سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز برای دیدار با رئیس‌جمهور اوکراین به کی‌یف سفر می‌کنند.

پتر فیالا نخست‌وزیر جمهوری چک اعلام کرد که امروز سه‌شنبه به همراه همتایان خود از دو کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا لهستان و اسلوونی به پایتخت اوکراین سفر خواهند کرد تا با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور این کشور دیدار کنند.

وی افزود: هدف از این دیدار تائید حمایت بی کم‌وکاست اتحادیه اروپا از استقلال و یکپارچگی اوکراین است.

فیالا ادامه داد: هدف مهم دیگر سفر ما به کی‌یف ارائه بسته حمایتی گسترده از دولت و مردم اوکراین است.

لازم به ذکر است که الکسی آرستوویچ مشاور رئیس دفتر رئیس‌جمهور اوکراین در ویدئویی که توسط چندین رسانه اوکراینی منتشر شد، گفت: "من فکر می‌کنم حداکثر تا ماه مه، اوایل ماه مه، ما باید یک توافق صلح داشته باشیم، شاید خیلی زودتر، خواهیم دید، من در مورد آخرین تاریخ‌های ممکن صحبت می‌کنم."

وی افزود: " یا یک توافق صلح خیلی سریع، ظرف یک یا دو هفته، با خروج نیروهای روسیه ، منعقد خواهد شد."

این مقام اوکراینی افزود: سناریوی «کاملاً دیوانه‌کننده» دیگر هم می‌تواند شامل اعزام سربازان جدید توسط روسیه پس از اتمام دوره آموزشی باشد.

وی در اظهارات خود بدون توضیح کامل به نابود کردن (نیروهای) سوریه‌ای (حامی روسیه) در خاک اوکراین اشاره کرد.

گفتنی است که کی‌یف به کمک کشورهای غربی بسیاری از تروریست‌های داعشی و نیز مرتبط با القاعده را که در منطقه غرب آسیا در عراق و سوریه فعال بودند برای نبرد با روسیه به اوکراین منتقل کرده است.