|

واکنش رسمی قوه قضاییه به مرگ خبرساز «بهاره للهی» کارگردان سینما در زندان

قوه قضاییه به اخبارمنتشرشده در خصوص مرگ «بهاره للهی» در کرج و خبرسازی‌ها پیرامون مرگ این کارگردان جوان سینما واکنش نشان داد.

واکنش رسمی قوه قضاییه به مرگ خبرساز «بهاره للهی» کارگردان سینما در زندان

به گزارش شبکه شرق، قوه قضاییه به اخبارمنتشرشده در خصوص مرگ «بهاره للهی» در کرج و خبرسازی‌ها پیرامون مرگ این کارگردان جوان سینما واکنش نشان داد و مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: «یک رسانه ضدانقلاب به نام «توانا»، در سناریویی تکراری مدعی شد زنی به نام «بهاره للهی»، در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه و بدون اطلاع خانواده‌اش در بهشت سکینه کرج دفن شده است.»

خبرگزاری «میزان»، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

«جسد «بهاره للهی» در خانه‌اش در کرج کشف شده و متوفی سابقه بازداشت نداشته است.

به نقل از قوه قضاییه؛ رسانه‌های معاند در ادامه پروژه کشته‌سازی مدعی شده‌اند که یک خانم به نام «بهاره للهی» در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه، در بهشت سکینه کرج دفن شده است؛ در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد این فرد، در منزل شخصی خود فوت کرده است.

یکی از مهم‌ترین پروژه‌های رسانه‌ای در جنگ ترکیبی سال ۱۴۰۱ علیه ایران، پروژه کشته‌سازی بود. در آن زمان رسانه‌های ضدانقلاب با کمک مزدوران داخلی خود، افرادی را که به دلایل مختلف فوت کرده بودند، با ساختن یک سناریوی جعلی به حوادث سال ۱۴۰۱، مرتبط کرده و آنها را کشته اعتراضات معرفی می‌کردند.

اخیراً نیز ضدانقلاب به گمان اینکه سوژه جدیدی پیدا کرده است، یک خانم تنها را که در خانه فوت کرده و جسد او پس از چند هفته، به دلیل بوی نامطبوع توسط همسایه‌ها کشف شده بود، سوژه کشته‌سازی کرده است.

یک رسانه ضدانقلاب به نام «توانا»، در سناریویی تکراری، مدعی شد «خانمی به نام «بهاره للهی» در زندان به قتل رسیده و جسد او مخفیانه و بدون اطلاع خانواده‌اش در «بهشت سکینه» کرج دفن شده است.»

«توانا» همچنین مدعی شده است که از خانواده این فرد برای نشان دادن محل دفن فرزندشان پول دریافت شده است.

پس از انتشار خبر ادعایی توانا، خبرگزاری میزان، موضوع را از چند مرجع قضایی ازجمله سازمان زندان‌ها، سازمان پزشکی قانونی و دادگستری استان البرز پیگیری کرد.

در ابتدا از مسئولین سازمان زندان‌ها پیگیری شد که آیا فردی با چنین مشخصاتی سابقه بازداشت داشته است یا خیر که اعلام شد هیچ متهمی با این نام بازداشت و به زندان وارد نشده است.

سپس از آنجایی که عنوان شده بود این فرد در بهشت سکینه کرج به خاک سپرده شده است، موضوع را از دادگستری البرز پیگیری کردیم.

در نهایت، پیگیری‌ها از سازمان پزشکی قانونی و دادگستری استان البرز مشخص شد، فردی با مشخصات بهاره للهی، در فروردین سال جاری، در کرج، در خانه خود فوت کرده است.

به گفته «حسین فاضلی هریکندی» رئیس کل دادگستری استان البرز، در ساعت ۲۱ روز «۱۳ فروردین» سال جاری، حسب اعلام همسایه‌های یک مجتمع آپارتمانی، در شهرک «گلستانک» محمدشهر کرج، مبنی بر استشمام بوی نامطبوع از داخل یکی از واحدها، ماموران کلانتری به محل مراجعه و پس از باز کردن درب، با جسد خانمی حدوداً ۴۰ ساله مواجه شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: «بعد از بررسی‌ها معلوم می‌شود هویت جسد متوفی، خانم بهاره للهی، حاجی دلایی فرزند محمدرضا است.»

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: «بلافاصله بازپرس کشیک قتل در محل حاضر و پس از بررسی صحنه دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر می‌شود.»

فاضلی هریکندی با بیان اینکه طی بررسی‌ها مشخص می‌شود حدود سه هفته از زمان فوت متوفی گذشته است، گفت: «به لحاظ عدم پیگیری وابستگان متوفی، جسد پس از مدتی در بهشت سکینه کرج دفن می‌شود و تحقیقات جهت تعیین علت فوت ادامه می‌یابد.»

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: «پرونده هم‌اکنون در شعبه ۱۳ بازپرسی دادسرای ناحیه یک، در حال بررسی است. ضمناً پس از مراجعه اولیای دم و با درخواست آنها قبر مجاور محل دفن نیز پیش خرید می‌شود و هزینه‌های پرداختی بابت خرید دو قطعه قبر و هزینه‌های مربوط به دفن پرداخت می‌شود.»

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: «طی بررسی به عمل آمده، متوفی سابقه بازداشت در زندان نداشته است.»

همچنین طبق پیگیری‌ها از پزشکی قانونی، جسد «بهاره للهی» در زمان کشف در منزلش، دچار فساد و لارو شده و بعد از کشف به پزشکی قانونی منتقل و آزمایش سم‌شناسی انجام شده است.

بر اساس گزارش پزشکی قانونی، در زمان کشف جسد، حدود سه هفته از فوت گذشته بود. در بررسی‌های پزشکی انجام‌شده روی جسد نیز هیچ نشانه شکستگی مشاهده نشده است.

علت تامه فوت، پس از سم‌شناسی مشخص خواهد شد.»

«بهاره للهی» کارگردان سینما، اهل آمل و ساکن تهران بود.

منبع: میزان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها