|

بیانیه مجمع کارآفرینان ایران خطاب به مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهوری‌

توسعه اقتصادی راهکار نجات از نابرابری

مجمع کارآفرینان ایران با تبریک انتخاب مسعود پزشکیان به‌عنوان رئیس دولت چهاردهم در بیانیه‌ای نوشت: در پاسخ به حضور مردم پای صندوق‌های رأی بر مسئولان کشور است که به‌راستی قدر ملت بزرگ ایران را بدانند و خاضعانه و جانانه برای تحقق مطالبات آنها در طی چهار سال آینده بکوشند و تلاش کنند تا در همه اقدامات، تصمیمات و منویات خود، منافع ملی را اولویت داده و کاهش آلام آحاد ملت ایران را مدنظر قرار دهند.

توسعه اقتصادی راهکار نجات از نابرابری

شرق: مجمع کارآفرینان ایران با تبریک انتخاب مسعود پزشکیان به‌عنوان رئیس دولت چهاردهم در بیانیه‌ای نوشت: در پاسخ به حضور مردم پای صندوق‌های رأی بر مسئولان کشور است که به‌راستی قدر ملت بزرگ ایران را بدانند و خاضعانه و جانانه برای تحقق مطالبات آنها در طی چهار سال آینده بکوشند و تلاش کنند تا در همه اقدامات، تصمیمات و منویات خود، منافع ملی را اولویت داده و کاهش آلام آحاد ملت ایران را مدنظر قرار دهند.

این تشکل در ادامه نوشته است: «به ‌‌باور ما توسعه اقتصادی تنها چاره فقر و نابرابری و مرهمی بر رنج ملی جاماندگی است که اگر این امر به‌ باور عمیق مسئولان کشور بدل شود، ظرفیت احیای تمدن شکوهمند ایران را دارد.

البته همه مردم ایران به‌ویژه رئیس‌جمهور منتخب ملت به‌خوبی از شرایط اقتصاد ایران آگاه است، ولیکن مجمع کارآفرینان ایران یادآوری این نکته را لازم می‌‌داند که کشور در وضعیتی قرار دارد که بیش و پیش از هر‌چیز به همدلی، همراهی، همکاری و تلاش جمعی در راستای اهداف مشترک نیاز دارد؛ نکته‌ای که از آغاز، هم مدنظر رئیس‌جمهور منتخب و هم سایر نامزدهای محترم این انتخابات بود. بنابراین برگزیدن رویکردی عزتمندانه و مصلحت‌آمیز در برخورد با همه رقبای داخلی و خارجی باید به راهبرد کلیدی دولت چهاردهم تبدیل شود. این رویه می‌تواند همچون آبی بر آتش اختلافات باشد و کشتی ایران را از تندباد مشکلات خارجی و تنش‌‌های داخلی نجات داده، توسعه را امکان‌پذیر، سرمایه‌گذاری و اقتصاد را پویا و امید اجتماعی را احیا کند. تنها در این‌ صورت است که ایران در مسیر پیش‌رو از لهیب تنش‌های ژئوپلیتیک و بحران‌های فراگیر امنیتی دور خواهد ماند‌».

اعضای مجمع کارآفرینان ایران همچنین تأکید کردند: «اینک که چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پایان‌یافته و دولتی نو قرار است بر سر کار آید، چه نیک است وعده رئیس‌جمهور محترم در ایام انتخابات در مجمع کارآفرینان را یادآور شویم که فرمودند انتصاب‌های هر حوزه تنها با مشورت با اهالی و فعالان مهم آن عرصه انجام خواهد شد. اینک مجمع کارآفرینان ایران به‌عنوان نهادی متشکل از پیشران‌های تولیدی و صنعتی بخش خصوصی کشور‌، تقویت تولید و تدوین سیاست‌های صنعتی را مهم‌ترین ضرورت کشور برای رهایی از مشکلات جاری می‌‌داند و معتقد است کسانی باید سکان‌دار این بخش شوند که دانش نظری و تجربه عملی خوبی داشته باشند و مسئولیت را محلی برای آزمون‌و‌خطا یا انباشت تجربه فردی قرار ندهند.

به‌زودی سیل مشکلات، رئیس‌‌جمهوری منتخب و مسئولان جدید را احاطه خواهد کرد، اما این امر نباید توجه آنها را از مهم‌ترین اولویت اقتصاد کشور یعنی صنعتی‌‌شدن و تولید رقابت‌‌پذیر بازدارد. خلق ثروت، ایجاد اشتغال و حذف چهره کریه فقر تنها در گرو توسعه بنگاه‌‌ها و صنایع پیشران کشور است. تنها این بنگاه‌‌ها هستند که می‌‌توانند اقتصاد ایران را برون‌‌گرا و جهانی کرده و رفاه و ثروت به ارمغان آورند. در‌‌عین‌‌حال باید به خاطر داشت که قرار‌گرفتن بنگاه‌‌های کوچک و متوسط در طول زنجیره بنگاه‌‌های بزرگ، موجب قوام و پایداری فعالیت آنها می‌‌شود‌».

آنها همچنین توضیح دادند: «اعضای مجمع کارآفرینان ایران که مؤسسان و مدیران مهم‌ترین بنگاه‌‌های تولیدی بخش خصوصی کشور هستند، آمادگی خود را برای همکاری صمیمانه با دولت جدید اعلام می‌‌کنند و آماده‌‌اند هرآنچه در اختیار دارند برای توسعه و آبادانی کشور صرف کرده و در این مسیر دست همکاری به‌سوی مسئولان جدید دراز می‌‌کنند. از آنجا که عملکرد اقتصاد ایران محصول تلاش 80 میلیون ایرانی است، امیدواریم با همفکری و مشارکت همه آحاد جامعه، گره‌‌های کور اقتصاد کشور گشوده شود که به فرموده حافظ شیرازی «آری به اتفاق جهان می‌‌توان گرفت».

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها