|

گروه بهمن از دوچرخ تا هجده‌چرخ خود را برقی می‌کند

مدیرعامل گروه بهمن در نشست خبری این گروه در حاشیه پنجمین اتواکسپوی تهران از برنامه‌های این شرکت در سال آینده گرفت. وی در ابتدای این نشست یادآور شد گروه بهمن مجموعه قدرتمندی از خودروسازان است که توانایی تولید محصولات دوچرخ تا هجده‌چرخ را دارد.

گروه بهمن از دوچرخ تا هجده‌چرخ خود را برقی می‌کند

مدیرعامل گروه بهمن در نشست خبری این گروه در حاشیه پنجمین اتواکسپوی تهران از برنامه‌های این شرکت در سال آینده گرفت. وی در ابتدای این نشست یادآور شد گروه بهمن مجموعه قدرتمندی از خودروسازان است که توانایی تولید محصولات دوچرخ تا هجده‌چرخ را دارد.

وی در این نشست خبری از تصمیم بهمن برای عرضه خودروهای برقی و معرفی جایگزین وانت کارا در سال 1403خبر داد. مدیرعامل گروه بهمن در پاسخ به سؤالات خبرنگاران از عرضه G9 و XB1 در حوزه خودروهای سواری، همین‌طور کشنده X9 و J7 و کامیون‌های 6 و 8 تن در حوزه خودروهای تجاری و در نهایت ورود موتورسیکلت ویژه کار و اتوبوس بین‌شهری و اتوبوس برقی شهری در سال 1403 خبر داد.

علیمرادلو: هرجا قولی داده باشیم، عمل می‌کنیم

بیوک علیمرادلو، مدیرعامل گروه بهمن می‌گوید: مشکلات اخیر ناشی از تعهداتی که از جانب وزارت صمت ایجاد شده است و ما درخصوص تحویل خودرو به مشتریان خود بدقولی نداشته‌ایم. ما هر جا خودمان متعهد شویم، به موقع آن را انجام می‌دهیم. مسائل طرح نوبت زمستان را پیش‌بینی کرده‌ بودیم و بارها تذکر دادیم. امروز وضعیتی که صنعت خودرو را گرفتار کرده حاصل تئوری‌های غلط است. به تعبیر رهبری دولت باید نظارت کند اما دخالت نداشته باشد.

علیمرادلو در نشست خبری گروه بهمن که در حاشیه اتواکسپوی تهران برگزار شد، گفت: بازار خودروهای تجاری متنوع و رقابتی شده است. هرچند در سال جاری مشکلات ارزی اجازه نداد، آن‌طور‌که انتظار داشتیم پیش برویم اما علیرغم همه این مشکلات، تولیدات امسال‌ رشد قابل‌توجهی داشته است.

علیمرادلو: آرام آرام به سمت توسعه سبد برقی‌ها می‌رویم.

علیمرادلو از توسعه تدریجی خودروهای برقی این گروه خبر داد و گفت: خودروی برقی EQM5 هفته آخر بهمن‌ماه از گمرک ترخیص و قابل استفاده برای شرکت‌های تاکسیرانی و افراد خواهد بود. طبق وعده قبلی بسترهای تاکسیرانی این خودرو ایجاد خواهد شد و امروز برای توسعه شبکه شارژ توافقاتی انجام می‌شود. وی در همین رابطه افزود: خودروی NETA U که در این نمایشگاه معرفی شد دومین محصول کاملا برقی گروه بهمن است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره عرضه فیدلیتی XB1 که در اتواکسپوی تهران معرفی شده است، گفت: این محصول به سبد تولیدات بهمن اضافه خواهد شد.

علیمرادلو درخصوص برنامه تولید وانت در سال آینده گفت: وانت کارا پایان امسال از چرخه تولید خارج خواهد شد ولی امیدواریم چند ماه فرصت اضافی بگیریم. وی در پاسخ به سؤالی درباره جایگزین‌های احتمالی گروه بهمن برای محصول وانت کارا گفت: وانت کاپرا B جایگزین کارا می‌شود و کاپرا U نیز تولید خواهد شد.

وی برنامه تولید پیکاپ آفرود G9 و ون‌‌اینرودز را تشریح کرد و گفت: وانت G9 عرضه به بازار می‌شود و در سال ۱۴۰۳ برنامه مفصلی خواهد داشت. اینرودز جای خود را باز کرده و شاهد رشد تولید آن خواهیم بود.

سیباموتور با تنوع محصول به استقبال ۱۴۰۳ می‌رود

مدیرعامل گروه بهمن درخصوص خودروهای تجاری مجموعه گروه گفت: بهمن‌دیزل سال جاری عملکرد خوبی داشته و در سال آینده محصولات جدیدی را وارد بازار خواهد کرد. شرکت سیباموتور FAW-j6 460 را در سال جاری عرضه کرد و سال اینده نیز عرضه J7 را خواهیم داشت که با توجه به قابلیت‌های آن سرآمد بازار می‌شود. وی درخصوص برنامه سیباموتور برای سال ۱۴۰۳ گفت: محصولات جدید سیباموتور، تایگر 6 تن و 8 تن در شش‌ماهه دوم عرضه می‌شود.

سال 1403 از اتوبوس تا موتورسیکلت برقی

بیوک علیمرادلو در ادامه با اشاره به شرکت اسنا که در ساخت اتوبوس‌های شهری و بین‌شهری فعالیت دارد، گفت: در سال 1402 صد دستگاه به شهرداری تبریز تحویل شد و تا آخر سال حدود صد دستگاه اتوبوس تحویل شهرداری تهران می‌شود. تولید اتوبوس ۱۸‌متری شروع شده و درخصوص این محصول قرارداد جاری با شهرداری اصفهان داریم. وی در همین رابطه گفت: برنامه‌ریزی‌ها درخصوص اتوبوس ۱۲ متری برقی را آغاز شده و سال آینده تولید آن انجام خواهد شد و اتوبوس ۹متری بین‌شهری نیز به‌زودی ارائه خواهد شد.

مدیرعامل گروه بهمن درباره برنامه‌های شرکت ایران‌دوچرخ گفت: در حوزه موتورسیکلت، موتور تمام‌برقی کار ایران‌دوچرخ که توسط مهندسان ایرانی طراحی شده و کاملا منطبق با نیاز کسانی است که با موتور کار می‌کنند در حضور مقام معظم رهبری رونمایی شد.

مدیرعامل بهمن‌دیزل: کشنده بایک X9 سال ۱۴۰۳ وارد بازار می‌شود

حسین خضری، مدیرعامل بهمن‌دیزل در بررسی عملکرد سال ۱۴۰۲ گفت: موضوعات ارزی شش‌ماهه دوم تقریبا برنامه تولید تمام شرکت‌ها را متوقف کرده است. تمرکز ۴۰۱ و ۴۰۲ بر ایجاد ظرفیت و توسعه محصول بوده است.

او در همین رابطه افزود: با توجه به نیاز به کشنده در بازار خودروهای تجاری به دلیل تقاضای بالا، بایک X9 را در برنامه تولید داریم و سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

در بحث کاربری‌سازی زیرساخت‌هایی ایجاد‌ شده که بتوانیم پاسخ‌گوی بازار باشیم و به دلیل علاقه‌مندی بازار گیربکس ZF را به کار خواهیم گرفت.

حاجی‌باقری مدیر فروش گروه بهمن‌دیزل گفت: تنوع روش لیزینگ برای فروش وانت در نظر داریم. مهم‌ترین مشکل ما قطعات یدکی است و اعتقاد داریم خدمات مکمل فروش است، در تأمین قطعات یدکی تلاش کردیم مشتریان راضی باشند اما با چالش بزرگ ارز روبه‌رو می‌شویم.

گروه بهمن در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران که از ۱۰ تا ۱۵ بهمن‌ماه از ساعت 10 الی 17در شهر آفتاب برگزار می‌شود، در سالن‌های A3 و A5 پذیرای عموم علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها