|

مدعیان در انتظار درخشش این 4 ستاره‌

از سردار ایرانی تا قاتل لیگ برتر انگلیس

مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا از دیروز آغاز شد. به گزارش فوتبال 360، روز پنجشنبه مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به پایان رسید و 16 تیم حاضر در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات مشخص شدند.

از سردار ایرانی تا قاتل لیگ برتر انگلیس

مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا از دیروز آغاز شد. به گزارش فوتبال 360، روز پنجشنبه مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا به پایان رسید و 16 تیم حاضر در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات مشخص شدند. جام هجدهم از دیروز (یکشنبه) با دو مسابقه استرالیا – اندونزی و تاجیکستان – امارات وارد مرحله یک‌هشتم نهایی شد و دیگر دیدارها هم در روزهای آینده برگزار می‌شود. در مرحله گروهی عملکرد چند ستاره مانند مهدی قایدی، اکرم عفیف، آیمن حسین و لی‌کانگ‌این بیش از بقیه بازیکنان به‌ چشم آمد و این نفرات در سه بازی ابتدایی درخشان ظاهر شدند. در طرف مقابل هم چند بازیکن که انتظار می‌رفت جزء ستاره‌های جام باشند به دلایل مختلف فروغ زیادی نداشتند و به‌دنبال این هستند تا در مرحله حذفی درخشش خود را آغاز کنند.

سالم الدوساری

مهم‌ترین ستاره تیم ملی عربستان، سالم الدوساری، وینگر 32ساله تیم الهلال است. او که بازوبند کاپیتانی عربستان را هم بر بازو می‌بندد، در سه بازی ابتدایی تیمش نمایش کم‌فروغی داشت و موفق به زدن گل یا ارسال پاس گل نشد. الدوساری امسال در لیگ عربستان عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و حتی حضور ستاره‌های نامدار در الهلال هم نتوانسته جایگاه ثابت او را تهدید کند. او در 18 مسابقه این فصل لیگ عربستان، 9 گل زده و دو پاس گل داده تا یکی از بهترین بازیکنان تیمش باشد. روبرتو مانچینی که در یک‌هشتم نهایی باید تیمش را به مصاف کره‌جنوبی بفرستد، حساب ویژه‌ای روی توانایی‌های الدوساری باز کرده و امیدوار است او در این مسابقه همان ستاره‌ای باشد که آرژانتین را به زانو درآورد.

سردار آزمون

با یک گل و دو پاس گل نمی‌توان سردار آزمون را در جمع بازیکنان ناکام مرحله گروهی قرار داد؛ اما او به دلایلی چون مصدومیت و دیررسیدن به اردوی تیم ملی، نتوانست از تمام پتانسیل خود استفاده کند. سردار آزمون که تا آخرین روزهای ارسال فهرست، مشخص نبود بتواند در جام ملت‌های آسیا حضور پیدا کند؛ دیرتر از همه نفرات به اردوی تیم ملی اضافه شد و در سه بازی اول از مجموع 270 دقیقه ممکن، تنها 132 دقیقه به میدان رفت. او در همین مدت کم توانست یک گل به فلسطین بزند و مقابل امارات هم دو پاس گل به مهدی طارمی بدهد تا مشخص شود در فرم خوبی قرار دارد.

زوج سردار آزمون و مهدی طارمی به احتمال زیاد مقابل سوریه هم به کار گرفته خواهد شد و ستاره ایرانی باشگاه رم تلاش می‌کند با گلزنی در این بازی آمارش در جام ملت‌ها را هم بهبود ببخشد.

سون هیونگ مین

بدون تردید پیش از مسابقات، مهم‌ترین ستاره جام ملت‌های آسیا 2023 سون هیونگ مین کره‌ای بود که در سال‌های اخیر عملکرد بی‌نظیری در لیگ برتر انگلیس داشته است. سون که امسال کاپیتان تاتنهام هم شده است، در 20 بازی ابتدایی لیگ برتر انگلیس آمار فوق‌العاده 12 گل و پنج پاس گل را به‌ثبت رساند و با بهترین فرم ممکن وارد قطر شد. او با وجود این آمار درخشان، در مرحله گروهی نتوانست در حد و اندازه‌ یک ستاره لیگ برتری عمل کند و هر دو گلی که زد هم از روی نقطه پنالتی به‌ثمر رسید. کره‌جنوبی هم مانند ستاره‌اش نمایش پر حرف‌و‌حدیثی در مرحله گروهی داشت و پس از بحرین به‌عنوان تیم دوم، راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. آنها در این مرحله باید به مصاف عربستان بروند و سون در این بازی باید همان ستاره‌ای باشد که در لیگ برتر انگلیس به هیچ تیمی رحم نمی‌کند.

ریتسو دوآن

پیش از شروع جام ملت‌ها، ژاپن در اکثر نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌ها مدعی شماره یک مسابقات تلقی می‌شد و همه منتظر عملکرد درخشان این تیم بودند. ژاپن که در بازی‌های تدارکاتی عملکرد شگفت‌انگیزی از خود نشان داده بود، در مرحله گروهی متزلزل ظاهر شد و با شکست مقابل عراق به‌عنوان تیم دوم به یک‌هشتم نهایی صعود کرد. ریتسو دوآن یکی از ستاره‌های ترکیب تیم هاجیمه موریاسو بود که در سه بازی اول انتظارات را برآورده نکرد و فقط در بازی با اندونزی یک پاس گل داد. او که در جام جهانی با زدن دو گل و ارسال دو پاس گل نقش ویژه‌ای در شگفتی‌سازی ژاپن داشت، در تلاش است تا در ادامه همان ستاره سال گذشته باشد.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها