|

افزایش امنیت در دیوار با احراز هویت ویدئویی

دیوار با هدف افزایش اعتماد و اطمینان در معاملات کاربران، سرویس احراز هویت تصویری یا ویدئویی را به پلتفرم خود اضافه کرده که باعث جلوگیری از کلاهبرداری می‌شود. دیوار برای افزایش امنیت معاملات کاربران و کاهش کلاهبرداری، سرویس احراز هویت دیجیتال(ویدئویی) را راه‌اندازی کرده است.

افزایش امنیت در دیوار با احراز هویت ویدئویی

دیوار با هدف افزایش اعتماد و اطمینان در معاملات کاربران، سرویس احراز هویت تصویری یا ویدئویی را به پلتفرم خود اضافه کرده که باعث جلوگیری از کلاهبرداری می‌شود. دیوار برای افزایش امنیت معاملات کاربران و کاهش کلاهبرداری، سرویس احراز هویت دیجیتال(ویدئویی) را راه‌اندازی کرده است. پلتفرم دیوار با داشتن بیشتر از ۵۳ میلیون کاربر، یکی از بسترهای اصلی دادوستد آنلاین در ایران است و روزانه ۵۰۰ هزار آگهی در این پلتفرم ثبت می‌شود. افزایش امنیت و ایجاد اطمینان برای کاربران در حین معامله، همیشه یکی از دغدغه‌های دیوار بوده و این امکان جدید با استفاده از شرکت‌های سرویس‌دهنده‌ای خارج از دیوار، در همین راستا به این پلتفرم اضافه شده است. این سرویس بخشی از راهکار جدید دیوار به حساب می‌آید که به عنوان «کنار دیوار» شناخته می‌شود. در این رویکرد جدید کاربران دیوار می‌توانند روی بستر این پلتفرم از خدمات شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های دیگر در مراحل انجام معامله استفاده کنند تا تجربه‌ای امن‌تر و راحت‌تر داشته باشند. پیش از این کاربران دیوار می‌توانستند با واردکردن شماره موبایل و کد ملی خود احراز هویت اولیه‌ را انجام دهند. اکنون با اضافه‌شدن احراز هویت ویدئویی که مانند احراز هویت آنلاین برای بازکردن حساب بانکی است، فروشنده کالا یا ارائه‌دهنده خدمات می‌تواند با ارسال ویدئویی کوتاه احراز هویت تصویری را از سرویس‌های همکار دیوار دریافت کند. استفاده از این ویژگی در همه دسته‌های دیوار برای کاربران فراهم شده است. کسانی که از طریق دیوار اقدام به فروش کالا یا ارائه خدماتی مانند تعمیرات و… می‌کنند، به این شکل هویت‌شان به‌صورت رسمی تأیید و ثبت می‌شود و دیگر کاربران هم با مشاهده احراز هویت تصویری آگهی‌گذار، مطمئن می‌شوند همان فردی است که تصویرش در آگهی وجود دارد یا خیر؛ شبیه تأیید هویت راننده‌‌های تاکسی اینترنتی. به گزارش اتاق خبر دیوار، کاربران با این ویژگی اطمینان بیشتری برای خرید یا استفاده از خدمات پیدا می‌کنند و آگهی‌های احراز هویت شده بازدید بیشتری خواهند داشت. کاربران می‌توانند برای بهبود روند فروش کالا و رونق کسب‌وکار خدماتی خود در‌حال‌حاضر از سه سرویس‌دهنده یوآیدی، گاتا و ونیفای (عصر داده) برای احراز هویت تصویری استفاده کنند.

مسیر استفاده از احراز هویت ویدئویی

۱- برای استفاده از این سرویس، پس از ثبت آگهی کافی است در اپلیکیشن دیوار به بخش مدیریت آگهی بروید.

۲- در این قسمت با انتخاب تکمیل آگهی در بخش مکمل‌های آگهی باید درخواست احراز را بزنید.

۳- با ورود به بخش درخواست احراز، سرویس‌های مختلف موجود برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید از این بخش سرویس موردنظرتان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب سرویس وارد فرایند آن در پلتفرم شرکت ارائه‌دهنده سرویس می‌شوید. در این مرحله می‌توانید انتخاب کنید که عکس احراز هویت شده شما در آگهی نمایش داده شود یا خیر.

۴- در پایان و پس از تأیید، توضیحات احراز هویت ویدئویی به آگهی شما اضافه می‌شود و قابل مشاهده برای کاربران دیگر خواهد بود.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها