|

نوروزبانانِ بی‌نوروز

روز گذشته مانور طرح خدمات نوروزی ۱۴۰۲ هلال احمر در حرم امام خمینی برگزار شد. در این برنامه شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان تهران، از امدادگران، نجاتگران و اعضای سازمان جوانان برای تأمین امنیت در طرح نوروزی تشکر کرد و هدف از برگزاری این مانور را ارائه توانمندی‌های جمعیت هلال‌ احمر در ایام نوروز دانست.

نوروزبانانِ بی‌نوروز

شرق: روز گذشته مانور طرح خدمات نوروزی ۱۴۰۲ هلال احمر در حرم امام خمینی برگزار شد. در این برنامه شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان تهران، از امدادگران، نجاتگران و اعضای سازمان جوانان برای تأمین امنیت در طرح نوروزی تشکر کرد و هدف از برگزاری این مانور را ارائه توانمندی‌های جمعیت هلال‌ احمر در ایام نوروز دانست. فتحی گفت: «نجاتگران تیم‌های تازه تشکیل‌شده واکنش سریع در راستای توسعه تیم‌های قبلی برای خدمت به مردم در این مانور شرکت می‌کنند. جوانان ما در قالب تیم‌های سحر و سحاب هم در این مانور حاضرند، اعضای داوطلبان نیز در قالب سلامت‌یار و دیگر طرح‌های خدمات‌رسانی در نوروز حضور و فعالیت دارند؛ نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر، نوروزبانان بی‌نوروز هستند». فتحی گفت که امدادگران آسایش خودشان را فدای آسایش مردم می‌کنند: «در ایامی‌ که لباس هلال‌ احمر را به تن داریم، آسایش خودمان را فدای آسایش مردم کردیم. وقتی حضور پررنگ امدادگران را در سطح کشور می‌بینیم به خودمان می‌بالیم که در این لباس هستیم. اگر بتوانیم اشکی را از چشم کودکی کم کنیم و پدر آسیب‌دیده‌ای را به آغوش خانواده بازگردانیم، موجب افتخار است». پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر هم در جریان برگزاری طرح ملی خدمات نوروزی ۱۴۰2 در حرم مطهر امام خمینی (ره) توضیحاتی در مورد وضعیت طرح‌‎های نوروزی این نهاد ارائه کرد: «در این روزهای پایانی سال و در پایان صدمین سالگرد جمعیت هلال احمر با شور و نشاط انقلابی و روحیه جهادی آماده خدمت‌رسانی بزرگ در نوروز ۱۴۰۲ هستیم. ۶۹ هزار جوان و داوطلب هلال‌ احمر، عملیات بزرگ نوروزی را از سه‌شنبه ۲۴ اسفند شروع می‌کنند. در این عملیات علاوه بر خدمات امداد و نجات، خدمات فرهنگی و اجتماعی نیز در ورودی‌ها و خروجی‌های شهرها ارائه می‌شود». او افزود: «دو میلیون داوطلب پشتوانه ۶۹ هزار نیروی امدادگر در نوروز هستند و هزارو 600 پایگاه به همراه بالگردهای هلال احمر در طرح ملی خدمات نوروزی حضور دارند و آمادگی کامل برای مواجهه با حوادث غیرمترقبه را داریم».

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: «در عملیات نوروزی، محیط‌های آموزشی نیز برای آموزش همگانی مردم ایجاد می‌شود. علاوه بر این، پشتوانه نیروی انسانی در ایام نوروز بیش از دو میلیون نفر خواهد بود و در صورت لزوم از این تعداد نیرو هم استفاده خواهد شد». او ادامه داد: «امسال علاوه بر فعالیت پایگاه‌های ثابت امداد و نجات، پایگاه‌های سیار را هم برای خدمات‌رسانی در نوروز ایجاد کرده‌ایم. حداقل هزارو 600 پایگاه ثابت و سیار در نوروز خدمات‌رسانی می‌کنند و همه آمبولانس‌ها، خودروهای امداد و نجات، موتورسیکلت‌ها و حتی دوچرخه‌سواران در قالب طرح‌های مختلف امدادی و آموزشی مشغول خدمت‌رسانی

خواهند شد». او با بیان اینکه انتظار داریم در سال آینده تعداد داوطلبان را به پنج میلیون نفر برسانیم، بیان کرد: «300 آمبولانس گرفتیم و مجوز دو هزار خودرو نیز گرفته شده است، همچنین بالگردهای این جمعیت بازسازی خواهد شد». کولیوند در ادامه از حضور تیم‌های سحر در عملیات نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: «بالگردهای هلال‌ احمر هم در ایام نوروز برای ارائه خدمات امدادی به مردم فعال هستند». او با تأکید بر اینکه در هلال‌ احمر تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کمترین حادثه‌ها و کمترین جان‌باخته‌ها را داشته باشیم و مردم عزیز آسایش خوبی را در ایام نوروز داشته باشند، افزود: «جمعیت هلال احمر همیشه آسایش خود را فدای آرامش ملت می‌کند تا مردم بتوانند سفرهای خود را انجام دهند و از تعطیلات استفاده کنند».

رئیس جمعیت هلال احمر تأکید کرد که با تمام توان و با حفظ کرامت تمام مراجعه‌کنندگان به جمعیت، خدمت‌رسانی با کیفیت و با سرعت ارائه خواهند شد: «برای عملیات نوروز علاوه بر خدمات امدادی، در پیشگیری هم پیش‌قدم هستیم، ماه رمضان را در پیش داریم و باید از این فرصت برای کمک به مستمندان و نیازمندان استفاده کنیم. عید فطر، روز قدس، هلال رحمت، طرح نیابت و... را فقط در فروردین داریم و شاهد فشردگی خدمات هستیم».