|

سپاهان – پرسپولیس در یک‌هشتم جام حذفی

در فاصله بین پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر و آغاز نیم‌فصل دوم لیگ بیست‌ودوم، مسئولان سازمان لیگ تصمیم گرفتند تا مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی را برگزار کنند تا رسما تیم‌های لیگ برتری وارد چرخه رقابت‌های جام حذفی در فصل جدید شوند.

سپاهان – پرسپولیس در   یک‌هشتم  جام حذفی

در فاصله بین پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر و آغاز نیم‌فصل دوم لیگ بیست‌ودوم، مسئولان سازمان لیگ تصمیم گرفتند تا مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی را برگزار کنند تا رسما تیم‌های لیگ برتری وارد چرخه رقابت‌های جام حذفی در فصل جدید شوند. مرحله یک‌شانزدهم نهایی در شرایطی به پایان رسید که خبری از خلق شگفتی بزرگ نبود اما تیم‌های تراکتور تبریز، ذوب‌آهن اصفهان، صنعت‌ نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان در رویارویی با حریفان لیگ برتری از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند تا 12 تیم لیگ‌برتری، سه تیم از لیگ یک و یک تیم از لیگ دو به جمع 16 تیم برتر جام حذفی راه یابند. آبی‌های پایتخت در مرحله یک‌شانزدهم نهایی مهم‌ترین بازی این مرحله را برابر تراکتور تبریز برگزار کردند که توانستند در یک بازی جنجالی با نتیجه 2 بر یک در پایان 120 دقیقه به پیروزی برسند. پرسپولیس هم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر تیم دسته اولی ون‌پارس اصفهان به جمع 16 تیم برتر رقابت‌های جام حذفی صعود کرد. ملوان بندرانزلی هم جنجالی‌ترین صعود را به جمع 16 تیم برتر داشت، چون ملوانی‌ها در دیدار با نفت مسجدسلیمان با نتیجه 3 بر یک مغلوب شدند اما استفاده نفتی‌ها از علی کیانی‌فر که به دلیل محرومیت حق بازی برابر ملوان را نداشت، باعث شد کمیته انضباطی رأی به برتری 3 بر صفر ملوان بدهد و شاگردان مازیار زارع به چرخه رقابت‌های جام حذفی بازگردند و نفت مسجدسلیمان ناکام در صعود به جمع 16 تیم برتر باشد.

12 تیم از لیگ برتر: آلومینیوم اراک، استقلال تهران، پرسپولیس، پیکان تهران، سپاهان اصفهان، فولاد خوزستان، گل‌گهر سیرجان، مس رفسنجان، مس کرمان، و ملوان بندرانزلی، نساجی مازندران و هوادار تهران.

3 تیم از لیگ یک: استقلال ملاثانی، پارس جنوبی جم و دریای کاسپین بابل.

یک تیم از لیگ دو: نود ارومیه.

مسئولان سازمان لیگ دیروز (دوشنبه سوم بهمن‌) را موعد برگزاری مراسم قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران اعلام کردند تا تکلیف دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی مشخص شود. طبق اعلام امیرحسین روشنک، مسئول برگزاری مسابقات جام حذفی، قرار است دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی روزهای دوم و سوم اسفندماه به انجام برسد. استقلال تهران اولین تیمی بود که نامش از درون قرعه خارج شد و آبی‌های پایتخت باید در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی به مصاف ملوان بندرانزلی بروند. جالب آنکه پیش از رویارویی دو تیم در جام حذفی، در هفته پیش‌رو شاگردان ریکاردو سا پینتو و مازیار زارع باید در لیگ برتر به مصاف هم بروند. آبی‌ها مانند دیدار قبلی برابر تراکتور در جام حذفی، در این مرحله هم میزبان هستند و باید ملوان برای دیدار با استقلال به تهران سفر کند. پرسپولیس و سپاهان تیم‌های بعدی بودند که نامشان از درون قرعه‌ها خارج شد تا حساس‌ترین تقابل مرحله یک‌هشتم نهایی، میان تیم‌های اول و دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر به انجام برسد. شاگردان یحیی گل‌محمدی و ژوزه مورایس در دور رفت لیگ برتر به تساوی بدون گل رضایت دادند و حالا در جام حذفی باید به مصاف هم بروند. سپاهان در جام حذفی مانند دیدار رفت در لیگ برتر میزبان پرسپولیس خواهد بود و نبرد دو تیم در اصفهان انجام خواهد شد. آلومینیوم اراک و نساجی مازندران که فصل گذشته فینال جام حذفی را برگزار کردند، حالا باید در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف هم بروند، البته که دیگر خبری از حضور ساکت الهامی روی نیمکت نساجی نیست و شاگردان مهدی رحمتی و حمید مطهری باید برابر هم قرار گیرند.

تیم لیگ یکی استقلال ملاثانی در خانه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی باید به مصاف تیم مس کرمان برود. فولاد خوزستان و گل‌گهر سیرجان دیگر تقابل حساس مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی را برگزار می‌کنند، تقابل شاگردان جواد نکونام و امیر قلعه‌نویی هم که به دلیل حضور فولادی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا قرار است در زمان دیگری به انجام برسد. تیم لیگ دویی نود ارومیه در مرحله یک‌هشتم‌ نهایی جام حذفی در خانه پذیرای پیکان تهران خواهد بود و دو تیم لیگ یکی، دریای کاسپین بابل و پارس جنوبی جم در این مرحله باید به مصاف هم بروند. هوادار تهران و مس رفسنجان هم برگزارکننده دیگر مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی هستند.