|

نتانیاهو به امارات می رود

نتانیاهو اوایل هفته آینده به امارات می رود.

نتانیاهو  به امارات می رود

به گزارش شبکه شرق، بینامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اوایل هفته آینده به امارات خواهد رفت.

این اولین سفر دیپلماتیک نتانیاهو پس از بازگشت دوباره به قدرت است و رئیس جدید شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و شماری از وزرای کابینه این رژیم نتانیاهو را در این سفر همراهی خواهند کرد.

این در حالی است که محمد بن زائد آل نهیان رئیس امارات متحده عربی روز گذشته در تماس تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بازگشت مجدد وی به قدرت را تبریک گفت.

لازم به ذکر است که مقاماتی از بحرین، امارات متحده عربی، رژیم صهیونیستی و آمریکا طی مراسمی در کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، توافقنامه سازش موسوم به «توافقنامه صلح آبراهام» را امضا کردند. هدف از امضای این توافقنامه، عادی سازی روابط دوجانبه میان تل آویو با کشورهای مذکور بود.

در این مراسم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزرای خارجه امارات متحده عربی و بحرین- «عبدالله بن زائد آل نهیان» و «عبداللطیف بن راشد الزیانی» - شرکت داشتند.

وزیر خارجه امارات متحده عربی با قدردانی از نتانیاهو بابت موافقت کردن با شروط توافق صلح [تعلیق طرح الحاق کرانه باختری]، ابراز اطمینان کرد که این توافق تاریخی [شرایط] زندگی را در منطقه بهبود خواهد بخشید.

طبق این توافق که روز سیزدهم اوت ۲۰۲۰ با لابی گری آمریکا میان امارات و رژیم صهیونیستی حاصل شد، دو طرف توافق کردند که روابط دیپلماتیک رسمی دوجانبه برقرار کرده و همکاری در حوزه‌های متعددی از اقتصاد و گردشگری گرفته تا امنیت و همکاری بین المللی را آغاز کنند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها