|

سرویس مدرسه برای کدام دانش‌آموزان رایگان است؟

هزینه سرویس برای همه مدارس استثنایی در تمام کشور، رایگان است و پولی از والدین گرفته نمی‌شود.

سرویس مدرسه برای کدام دانش‌آموزان رایگان است؟

به گزارش شبکه شرق، رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه رایگان بودن سرویس مدارس، فقط مشمول دانش‌آموزان در حال تحصیل در مدارس استثنایی می‌شود، گفت: دانش‌آموزان دارای معلولیتی که در مدارس عادی تحصیل می‌کنند، از قانون مدارس عادی بهره‌مند نیستند و لذا مشمول استفاده از هزینه سرویس رایگان نمی‌شوند.

حجت‌الله الماسی، رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه هزینه سرویس مدارس استثنایی براساس قانون برنامه هفتم، بر عهده دولت و شهرداری است، گفت: هزینه سرویس برای همه مدارس استثنایی در تمام کشور، رایگان است و پولی از والدین گرفته نمی‌شود.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور با بیان اینکه هر مقداری که سازمان برنامه و بودجه تامین کند، سازمان استثنایی بابت سرویس مدارس پرداخت می‌کند، افزود: مابقی هزینه نیز توسط شهرداری‌ها، بر اساس برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۳، پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور درباره هزینه سرویس دانش‌آموزان دارای معلولیتی که در مدارس عادی مشغول تحصیل هستند، گفت: دانش‌آموزی که از نظر جسمی حرکتی شرایطش به گونه‌ای باشد که باید در مدارس استثنایی درس بخواند، از سرویس رایگان بهره‌مند می شود، اما اگر شرایطش به گونه‌ای باشد که در مدارس عادی مشغول تحصیل باشد، مشمول مقررات مدارس عادی می‌شود و شرط بهره‌مندی از سرویس رایگان، فقط مدارس استثنایی را پوشش می‌دهد.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور در ادامه درباره مناسب‌سازی مدارس استثنایی اظهار کرد: با همکاری سازمان نوسازی، مناسب‌سازی مدارس جدید از لحاظ فیزیکی انجام و مدارس قبلی نیز مرحله به مرحله انجام می‌شود، تفاهم‌نامه‌ای در دست اجراست که هنوز نهایی نشده و در صورت نهایی شدن اعلام می‌شودکه چه تعداد مدرسه از لحاظ فیزیکی در دست مناسب‌سازی است.

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها